اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهرانپارس

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)
اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهرانپارس - 4.5 out of 5 based on 4 votes

تهرانپارس یکی از مناطق شهر تهران است که در منطقه 4 و 8 شهرداری تهران واقع شده است. تهرانپارس نام یک کوی بزرگ در تهران قدیم بوده است. آب و هوای تهرانپارس در حال حاضر جز بهترین آب و هواهای تهران است. این منطقه به دلیل نزدیک بودن به پارک‌های سرخه حصار، یاس فاطمی، لویزان و پارک ملی خجیر آب و هوای بسیار تمیزتری نسبت به سایر مناطق تهران دارد. 

 

تهران‌پارس خود به دو منطقه شرقی و غربی تقسیم می‌شود. تهرانپارس غربی محدوده بین بزرگراه شهید باقری، بلوار شاهد (بلوار پروین)، خیابان دماوند و بزرگراه زین‌الدین است. 

 

تهران پارس شرقی هم محدوده بین خیابان‌های 139و بخشی از خیابان شهید شفیعی مکرم (۱۳۵)، بلوار شاهد (پروین)، خیابان طالقانی وبزرگراه شهید زین الدین است.

 

آپارتمان‌ها و ملک‌های محله تهران‌پارس غربی کمی گران‌تر از تهرانپارس شرقی است. در نتیجه در صورتی که قصد اجاره سوئیت در شرق تهران به خصوص در تهرانپارس را دارید، می‌توانید این نکته را در نظر داشته باشید. 

 

محله‌‌های اطراف تهران‌پارس کوهسار، مجیدآباد، اوقاف، نارمک، دردشت، علم و صنعت، آشتیانی، گلشن و جوادیه هستند. این مناطق به ترتیب نام برده شده شمال، غرب، جنوب و شرق تهران‌پارس حضور دارند. شما هموطنان عزیز می‌توانید در صورتی که منزل مورد نظر خود را تهران‌پارس پیدا نکردید در یکی از محله‌های نام برده شده اقدام به اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران یا اجاره سوئیت در تهران نمایید. زیرا تمامی آن‌ها تقریبا فاصله کمی تا تهران‌پارس دارند. 

 

خیابان‌ها و میادین اصلی تهرانپارس

محله تهران‌پارس در مجموع 60 کوچه بلند دارد. این کوچه‌ها افقی (شرقی-غربی) هستند. این کوچه‌ها از شماره 102 در جنوب تهران‌پارس یعنی بالای خیابان دماوند آغاز می‌شوند و تا 244 در شمال تهران‌پارس یعنی بالای بزرگراه زین الدین ادامه دارند. شماره گذاری کوچه زوج است. 

 

خیابان‌های عمودی (شمالی جنوب) هم 11 تا هستند. این خیابان ها به صورت فرد از 103 تا 139 نام گذاری شده‌اند. البته برخی خیابان‌ها همچنان با نام قدیمی خود شناخته می‌شوند مانند خیابان‌های فرعی‌ کادوس، عادل، زرین، رشید، رستم، گیو و پارسیان. بوار اصلی تهران‌پارس شمالی جنوبی است و از فلکه چهارم در جنوب بزرگراه زین‌الدین آغاز می‌شود و تا سه راه تهرانپارس (تقاطع خیابان دماوند) ادامه پیدا می‌کند.

 

تهرانپارس 4 فلکه اصلی دارد. فلکه اول قمر بنی هاشم نام دارد. فلکه دوم هم شکل آن تغییر پیدا کرده است و با نام چهارراه اشراق شناخته می‌شود. فلکه سوم، فلکه سجادیه نام گرفته است و فلکه چهارم هم بعد از احداث بزرگراه شهید زین‌الدین حذف شده است. 

 

خطوط اتوبوس و مترو مرتبط با محله تهرانپارس

اگر برای قصد خاصی تصمیم به رهن سوئیت در تهران‌پارس یا اجاره واحد روزانه در تهرانپارس را دارید، حتما اطلاع از مسیر‌های خطوط مترو و اتوبوس برایتان مهم است. در ادامه به معرفی مهم‌ترین خطوط مترو و خطوط اتوبوسی که از تهران‌پارس عبور می‌کنند، می‌پردازیم.

 

ایستگاه‌های مترو

تهرانپارس

 

ایستگاه‌های مترویی که در محله تهران‌پارس واقع هستند، همگی در خط 2 (آبی تیره رنگ) مترو تهران قرار دارند. ایستگاه‌های شهید باقری (تقاطع باقری و رسالت) ، ایستگاه تهرانپارس (تقاطع رسالت و خیابان 123) و ایستگاه فرهنگسرا (خیابان جشنواره مقابل فرهنگسرای اشراق) همگی در منطقه تهرانپارس قرار دارند.

 

ایستگاه‌های اتوبوس

خطوط اتوبوس در این منطقه هم به شکل زیر هستند:

1. خط 101: اتوبوس‌های تندرو از چهارراه تهرانپارس تا پایانه آزادی 

مسیر: به ترتیب خیابان‌های دماوند، انقلاب و آزادی

 

2. خط 207: از چهارراه تهران‌پارس تا میدان رسالت

مسیر: خیابان‌های گلبرگ و جانبازان

 

3. خط 223: از شهرک پارس تا میدان رسالت

مسیر: عبور از فلکه چهارم و پل استخر

 

4. خط 224: پایانه علم و صنعت تا پایانه افق (حکیمیه)

مسیر: بزرگراه رسالت، خیابان فرجام، چهارراه اشراق (فلکه دوم)، خیابان‌های جشنواره و پروین، میدان استخر، کنارگذر بزرگراه زین الدین، دانشگاه آزاد تهران شمال تا دسترسی‌های محلی حکیمیه

 

5. خط 382: پایانه علم و صنعت تا پایانه شهید زین الدین

مسیر: خیابان‌های رسالت، گلبرگ، فلکه اول، چهارراه اشراق (فلکه دوم)، خیابان‌جشنواره،ایستگاه مترو فرهنگسرا و خیابان شهید زهدی(امین)تا دسترسی‌های محلی گلشن

 

6. خط 383: میدان رسالت تا پایانه شهید زین الدین

مسیر: خیابان فرجام، چهارراه اشراق (فلکه دوم)، خیابان جشنواره، مترو فرهنگسرا و خیابان شهید زهدی تا دسترسی‌های محلی گلشن

 

7. خط 396: فلکه سوم تهرانپارس تا ابتدای خیابان شهید مطهری

مسیر: خیابان‌های ۱۹۶ غربی، دلاوران، هنگام، رسالت، مترو مصلی، میدان آرژانتین و خیابان‌های احمدقصیر، بهشتی و ولیعصر

 

8. خط 398: از چهاررا تهرانپارس تا حکیمیه

مسیر: فلکه اول، خیابان‌های پروین، جشنواره، دماوند تا دسترسی‌های محلی حکیمیه و کوی دانشگاه

 

9. خط 399: پایانه علم و صنعت تا شهرک شهید بهشتی

مسیر: خیابان‌های رسالت، گلبرگ، خوشوقت (حجربن عدی) از فلکه اول، چهارراه اشراق (فلکه دوم)، فلکه سوم و چهارم، پارک پلیس، خیابان‌های توحید، استقلال، استخر و ۲۴۴ شرقی در محله کوهسار (سازمان گوشت)

 

10. خط 400: پایانه علم و صنعت تا دانشگاه امام حسین

مسیر: بزرگراه رسالت، خیابان فرجام، چهارراه اشراق (فلکه دوم)، خیابان‌های جشنواره و دماوند، سازمان آب تا دسترسی‌های محلی حکیمیه، دانشگاه آزاد تهران شمال، ضلع شمال بزرگراه بابایی و شهرک شیردم و دانشگاه

 

11. خط 402: از چهارراه تهرانپارس تا شهرک پارس

مسیر: فلکه اول، خیابان‌های خوشوقت (حجربن عدی)، بزرگراه رسالت، ایستگاه مترو تهرانپارس، بلوار پروین، میدان استخر، بلوار استقلال و پارک پلیس

 

در این مطلب تلاش کردیم تا جایی که امکان دارد مفیدترین اطلاعات برای کسانی که قصد اجاره سوئیت یا آپارتمان مبله در تهران پارس را دارند، برایتان آماده کنیم. 

برای مشاهده موارد آپارتمان‌ها و سوئیت‌های مبله موجود در وب‌سایت ما اینجا کلیک کنید.

 

تهران مبله 724؛ سرویس آنلاین اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران و اجاره آپارتمان مبله ، پاسخگویی 7 روزه هفته، 24 ساعته در روز

 

موارد مرتبط