محله جهاد (فاطمی)

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
محله جهاد (فاطمی) - 5.0 out of 5 based on 3 votes

جهاد از محله‌های مرکز شهر تهران است. جهاد در گذشته جزئی از یوسف آباد بود اما سال 1384 قسمت جنوبی از آن جدا و محله جهاد کنونی که منطقه 6 تهران است، شد. بزرگراه کردستان و خیابان فاطمی معروف‌ترین شریان‌هایی هستند که به این محله می‌رسند. مهم‌ترین میدان‌های این منطقه به ترتیب میدان جهاد و میدان سلماس هستند. این محله به دلیل کاربری اداری آن در طول روز شلوغ است. اما مزیت این منطقه دسترسی آسان به خطوط اتوبوس ، مترو و حضور تاکسی‌های خطی به مناطق مختلف است.

 

محله جهاد

 

در ادامه این مطلب در خصوص تاریخچه محله جهاد، موقعیت جغرافیایی، بافت مسکونی و وضعیت کلی اجاره آپاتمان یا دفتر کار و قیمت آپارتمان و ملک در این محله صحبت خواهیم کرد.

 

تهران مبله 724 سرویس آنلاین اجاره سوئیت در تهران و اجاره آپارتمان مبله

 
 

تاریخچه محله جهاد

همان طور که در ابتدا گفتیم این منطقه جز یوسف آباد بوده است. یوسف آباد در گذشته نزدیک بهجت آباد بوده است و تفرجگاهی بودi که به دست میرزا یوسف مستوفی الممالک صدراعظم رضاخان ساخته شده است. همسایگان این منطقه در گذشته ده ونک، عباس‌آباد و امیرآباد بودند. یوسف آباد در آن زمان باغ‌ها و قنات‌های زیادی داشته است. امروزه از آن همه باغ تنها پارک شفق باقی مانده است. این پارک سال 1348 تاسیس شد.

محله جهاد4

محله جهاد کجای تهران است؟

مرکز شهر، منطقه 6. محله جهاد در قسمت جنوبی یوسف آباد قرار دارد. جنوب جهاد، بلوار کشاورز و خیابان فاطمی قرار دارند. غرب آن امیرآباد و همسایه شرقی آن بهجت اباد است.

 

دسترسی‌های محله جهاد

این محله دارای سه شریان شمالی-جنوبی (خیابان اسد آبادی، خیابان جهان‌آرا و بزرگراه کردستان) و سه شریان شرقی غربی (خیابان فاطمی، خیابان فتحی شقاقی و بزرگراه شهید گمنام) است. 

مترو خط 3 آزادگان - قائم از محله جهاد می‌گذرد. ایستگاه میدان جهاد در این خط قرار دارد. یکی دیگر از راحت‌ترین دسترسی‌های این محله اتوبوس تندرو راه آهن - تجریش است. این خط اتوبوس را تقریبا تمام شهروندان تهرانی می‌شناسند. خطوط پر تعداد تاکسی هم همانطور که قبل تر گفتیم وجود دارد که به مناطق مختلف مسافران را می‌برند.

محله جهاد2 

اتوبوس‌های محلی نیز بیشتر در خیابان فاطمی و بزرگراه شهید گمنام مسافران را جابجا می‌کنند. 

 

بافت محلی محله جهاد

ساکنین یوسف آباد و جهاد عموما قدیمی هستند. به همین دلیل آرامش این مناطق در قسمت‌های مسکونی بسیار عالی است. همین موضوع یوسف آباد و جهاد به پرطرفدارترین محله‌های مسکونی برای اجاره آپارتمان مبله در تهران تبدیل کرده است.

محله جهاد3

قیمت آپارتمان، سوئیت و ملک در محله جهاد

بر اساس آمار‌های بدست آمده میانگین قیمت این منطقه در دی ماه 98 19 میلیون بوده است. در این منطقه قیمت هر متر خانه 21 میلیون است. همین‌طور که متوجه شدید، این محله را می‌توانیم جز محله‌های گران قیمت تهران بدانیم.

 

 

 

موارد مرتبط