مال آقا، بهشت پنهان خوزستان

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
مال آقا، بهشت پنهان خوزستان - 5.0 out of 5 based on 2 votes

بسیاری از مردم عموم بر این باورند که کل خوزستان سرزمینی کویری، گرم و خشک می باشد و بندرت مراتع سرسبز در آن یافت می شود. ولی بر خلاف تصور عموم خوزستان دارای مناطق بسیار خوش آب و هوا در تمام فصول سال می باشد. مناطقی با جنگل های وسیع، کوهستان های مرتفع، رودخانه های پرآب و آبشارهای های خروشان به وفور در خوزستان یافت می شود. شهرستان باغملک در شمال شرقی خوزستان از قبیل این مناطق می باشد. تیم 021 مبله که در زمینه اقامت کوتاه مدت گردشگران نظیر اجاره آپارتمان مبله و اجاره آپارتمان مبله در تهران فعالیت دارد در این مطب خود شما را به یکی از خوش آب و هوا و باصفاترین مناطق خوزستان به نام روستای مال آقا می برد.

مال آقا کجاست؟

روستای مال آقا برای بسیاری از مردم خود استان خوزستان هم ناشناخته می باشد. ولی کسانی که یک بار سفر به روستای مال آقا را تجربه کرده اند این سفر در خاطرات خوبشان ماندگار خواهد ماند.  روستایی که در میان کوه های مرتفع زاگرس واقع شده و به خاطر ارتفاع و موقعت جغرافیایی خاصش، آب و هوایی بسیار خنک و طبیعتی شگفت انگیز دارد. روستای مال آقا در میانه های رشته کوه های زاگرس قرار گرفته است و حدود ۹۱۷ متر از سطح دریا ارتفاع دارد. مال آقا در شمال شرقی خوزستان در شهرستان باغملک  واقع در 6 کیلومتری شهر قلعه تل واقع شده است.

مال آقا، بهشت پنهان خوزستان

بهترین زمان سفر به روستای مال آقا

روستای مال آقا در میان کوه های مرتفع زاگرس قرار گرفته است. به همین دلیل، بر خلاف سایر نقاط استان خوزستان حتی در فصل تابستان هم آب و هوایی خنک و مطلوب دارد. سفر به این روستا در تمامی فصول سال زیبایی های خاص خودش را دارد. البته پاییز و زمستان این منطقه، سرد و برفی است. بنابرین بهترین زمان سفر به مال آقا فصل بهار می باشد که آب و هوایی بسیار مطبوع و خوش می باشد.

وجود یک رودخانه زیبا، باعث سرسبزی و خرمی روستا و ایجاد باغ های پر شمار انار در مجاورت آن شده است. درختان سر به فلک کشیده چنار و انار، کوه های مرتفع، رودخانه ای خروشان، بافت تاریخی دست نخورده و مردمانی خونگرم و میهمان نواز، روستای مال آقا را به عنوان یکی از روستاهای هدف گردشگری خوزستان معرفی کرده اند.

اجاره آپارتمان مبله در تهران

اگر از مجاورت این رودخانه در خلاف جریان حرکت آب حرکت کنید، پس از حدود ۴ کیلومتر به تنگه ای زیبا به نام تنگ تِهی خواهید رسید. تنگ تهی از زباترین جاذبه های این روستاست که در انتهای آن آبشاری زیبا قرار گرفته است.

آبتنی در آب رودخانه، لذت هم صحبتی با مردمی خونگرم و میهمان نواز، خرید غذاها و محصولات محلی، پیکنیک، طبیعت گردی در کوه ها و طبیعت اطراف روستا، عکاسی از چشم اندازهای حیرت انگیز و دیدار از آثار تاریخی موجود در این روستا، از جمله فعالیت های رایجیست که گردشگران در این منطقه انجام می دهند.

مال برای سفرهای کوتاه یک الی دو روزه گزینه ی بسیار فوق العاده ای می باشد گردشگران می توانند با اجاره سوئیت مبله در هر نقطه ای از کشور با خیالی راحت سفر نمایند.

موارد مرتبط