بزرگترین پارک های تهران

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)
بزرگترین پارک های تهران - 4.3 out of 5 based on 4 votes

تهران، شهری با تراکم جمعیت بالا و هوای آلوده در بیشتر روز های فصول سرد سال است. حدود 40 هکتار از فضای شهر به فضاهای سبز مثل پارک ها ، بوستان ها، پارک های جنگلی و ... اختصاص پیدا کرده است. در این مقاله قصد داریم به معرفی تعدادی از بزرگ‌ترین پارک های تهران بپردازیم. هموطنان عزیز با اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران و یا اجاره سوئیت در تهران از گروه تهران مبله724 میتوانند از این پارک ها دیدن کنند.

 

پارک ملت

پارک ملت واقع خیابان ولیعصر تهران با مساحتی در حدود 280 هزار متر مربع میباشد. این پارک یکی از قدیمی ‌ترین پارک ‌های تهران است و از محبوب ‌ترین پارک‌ ها در شمال تهران محسوب می‌شود. ورودی زیبای این پارک در تمام فصول با گل‌های مختلف گلکاری می‌شود و زیباسازی این پارک از مهم‌ترین برنامه‌های شهرداری تهران است.

بزرگ ترین پارک های تهران1

 

در سراسر این پارک مجسمه‌ها و تندیس‌های بزرگی قرار گرفته است. از زیباترین تندیس‌های پارک ملت مجسمه مادری است که فرزندش را در آغوش گرفته است. در بخش جنوبی پارک اولین قطار دیزلی ایران به نمایش گذاشته شده است؛ که در زمان حکومت ناصرالدین شاه به تهران آورده شده.
 

در قسمت غربی یک باغ وحش وجود دارد که محلی مناسبی برای تفریح علاقه‌مندان به حیوانات است. در این بخش می‌توان با گونه‌های مختلف جانوری آشنا شد. پارک ملت یکی از بهترین و بزرگتریت پارک ‌های تفریحی تهران است و مکان مناسبی برای گشت و گذار خانواده ‌ها به همراه کودکانشان محسوب می‌شود.
 

در چند سال گذشته بعد از افتتاح ساختمان پردیس سینمایی ملت در مجاورت این پارک، رفت و آمد جوانان و خانواده ها به ای پارک بیشتر شده.در ساختمان پردیس سینمایی سالن ها سینمایی متعدد ،گالری های هنری ،کافه رستوران و... میتوان یافت.

بزرگ ترین پارک های تهران2

 

پارک ساعی

پارک ساعی واقع در مرکز تهران با مساحت 12 هکتاری، یکی از پارک‌ های بزرگ و قدیمی تهران است. این پارک از بهترین پارک های تهران برای عکاسی میباشد. درختان بلند پارک ساعی فضایی زیبا برای عکس برداری در این پارک به وجود آورده‌اند. در سال 1324 این پارک توسط مهندس کریم ساعی درختکاری شد و پس از آن به نام وی نام‌گذاری شد.

وجود گونه‌های مختلف جانوری در این پارک سبب شده تا به یک باغ وحش کوچک تبدیل شود. اهالی منطقه برای پیاده‌ روی و پیک‌ نیک از این پارک استفاده می‌کنند. زیبایی این پارک مربوط به پوشش گیاهی متنوع آن است. در قسمت حیات وحش پارک ساعی حیواناتی نظیر طاووس، طوطی، قو، سنجاب، خرگوش، بز و انواع پرندگان زینتی نگهداری می‌شود.
 

پارک ساعی 6 ورودی دارد و در طراحی فضای آن از آب‌نما، آبشار و جوی‌های متعدد استفاده شده است. درب اصلی پارک ساعی در خیابان ولیعصر است و به فاصله کمی از آن، ایستگاه اتوبوس‌های بی آر تی خط تجریش-راه آهن قرار دارد.

 

تهران مبله 724 سرویس آنلاین اجاره آپارتمان مبله در تهران است. برای مشاهده موارد موجود برای اجاره به صفحه اصلی مراجعه کنید.

موارد مرتبط