آرامگاه امام زاده صالح کجاست؟

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
آرامگاه امام زاده صالح کجاست؟ - 5.0 out of 5 based on 3 votes

آرامگاه امام زاده صالح کجاست؟ ایران کشور زیارتگاه‌ها و آرامگاه‌های مذهبی است. مشهد، تبریز، شیراز، اصفهان و ... همه و همه آرامگاه‌های زیارتی متعددی را در خود جای داده‌اند. اما تهران به عنوان پایتخت سیاسی اجتماعی ایران نیز از این قضیه مستثنی نیست و چند آرامگاه زیارتی مشهور را در دل خود جای داده است. یکی از معروف ترین آرامگاه های زیارتی در تهران امام زاده صالح واقع در تجریش است. امام زاده صالح یکی از پربازدیدترین نقاط تهران است که روزانه هزاران نفر را به سوی خود جلب می نماید. به دلیل موقعیت جرافیایی این امام زاده که نزدیک به بازار شلوغ تجریش دارد هر گردشگری و علاقمندی را به سمت خود کشانده است.

 

مسافرین و گردشگرانی که به قصد زیارت و بازدید به تهران سفر می کنند می توانند با اجاره آپارتمان مبله در تهران و یا اجاره سوئیت در تهران به صورت کوتاه مدت اقامت نمایند. تیم تهران مبله 724 در این مطلب به صورت مختر این امام زاده را معرفی و موقعیت آن را برای علاقمندان شرح می دهد.

 

امام زاده صالح کیست؟
 

 

حضرت صالح بن موسی، فرزند بلافصل هفتمین پیشوای شیعیان، امام موسی کاظم (ع) است. امامزاده صالح، همچنین برادر امام رضا (ع) هم به شمار می‌رود و سرگذشتی مشابه با برادر دیگرش حضرت شاهچراغ دارد. حضرت صالح نیز پس از شنیدن خبر ولیعهدی امام‌ رضا در خراسان، از عراق به سوی ایران می‌آید. اما شخصی به نام حسن بهبهانی در پل کرخ، که امروز به کرج مشهور است در تعقیب ایشان برمی‌آید و در حوالی ولایت شمیران و موضع تجریش، راه را بر حضرت می‌بندد. نهایتاً در باغ جنت گلشن، زیر درخت چنار بزرگی نزدیک به چشمه ساری ایشان را به شهادت می رساند. پیکر پاک حضرت صالح در کنار همان چنار کهنسال به خاک سپرده می‌شود. از آن زمان تا کنون، مرقد ایشان، زیارت‌گاه بسیاری از عاشقان اهل‌بیت است.

 

امام زاده صالح 

 

چگونه به آرامگاه امام زاده صالح برویم؟
 

 

آرامگاه امام زاده صالح در شمال تهران در منطقه تجریش واقع در میدان تجریش می باشد. موقعیت جغرافیایی این زیارتگاه باعث شده دسترسی به آن آسان باشد. ایشتگاه مترو تجریش شما را در 200 متری این زیارتگاه پیاده میکند. ایستگاه BRT شما را روبروی آن پیاده میکند. کسانی که قصد رفتن با خودروی شخصی را دارند خیابان ولی عصر شما را به میدان تجریش می برد. همچنین از طریق اتوبان شهید چمران و مدرس به راحتی میتوانید به میدان تجریش برسید.

 

برای اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران به صفحه اصلی وب‌سایت مراجعه کنید و آپارتمان یا سوئیت مورد نظر خود را از بین موارد موجود انتخاب کنید. 

موارد مرتبط