انواع اقامتگاه های گردشگری در ایران

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)
انواع اقامتگاه های گردشگری در ایران - 4.8 out of 5 based on 4 votes

کشور ایران سرزمینی پهناور و چهار اقلیم می باشد که دارای فرهنگ های متنوع و جاذبه های تاریخی و گردشگری بسیاری می باشد که توجه گرداشگران و مسافران داخلی و خارجی زیادی را به خود جلب کرده است. در ایران می توان اقلیم های متفاوت آب و هوایی را هم زمان تجربه کرد که می توان به سواحل و دریاها، ایستگاه های اسکی و کوه های پوشیده از برف، بیابان گردی در کویرهای گرم و خشک پهناور مرکزی و جنگل های زیبا و سرسبز اشاره کرد.
 

بنا به دلایل اشاره شده ایران کشوری می باشد که دارای ظرفیت گردشگری بالایی می باشد به همین دلیل زیرساخت های لازم برای گردشگران از اهمیت بالایی برخوردار می باشد یکی از مهمترین زیرساخت ها برای گردشگری اقامتگاه برای گردشگران می باشد. تهران مبله 724 که خود در زمینه گردشگری و اجاره آپارتمان مبله در تهران فعالیت می نماید در این مطلب به انواع اقامتگاه های گردشگری اشاره می نماید.

هتل و هتل‌آپارتمان

اقامت در هتل مرسوم ترین و رسمی ترین نوع می باشد که بیشتر در شهرهای بزرگ و پرطرفدار وجود دارند که با توجه به سطح و امکانات رفاهی در درجه های یک تا پنج ستاره تقسیم بندی می شوند. مهمان سراها نیز نوع ساده تری از هتل هل می باشند که در ایران رواج دارند.

اقامتگاههای گردشگری1

هتل آپارتمان ها نیز نوعی از هتل ها می باشند که هزینه ها به نسبت کمتر می باشد ولی امکان آشپزی نیز وجود دارد. شما می توانید با اجاره هتل آپارتمان در تهران از قبل محل اقامت خود را رزرو نمایید.

 

اقامتگاه‌های بومگردی

این نوع اقامتگاه ها سبک متفاوت تری از سفر را برای گردشگران می‌آفرینند. اقامتگاه های بومگردی با مصالح بومی منطقه ای که در آن قرار دارند ساخته شده و تلاش می‌کنند تا بیشترین همخوانی و سازگاری را با محیط زیست‌بومی که در آن واقع شده‌اند داشته باشند. در این اقامتگاه ها غذاهای بومی ارائه می‌شود و حضور در آنها فرصت خوبی برای آشنایی با فرهنگ بومی مردمان آن ناحیه فراهم می‌کند. اقامتگاه های بومگردی در بیشتر شهرها و روستاهای ایران وجود دارد. این نوع از اقامتگاه ها زیر نظر سازمان گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی ایران فعالیت می‌کنند، مجوز دارند و امن هستند.

اقامتگاههای گردشگری2

در این نوع اقامتگاه ها رابطه گردشگران با مسئولین اقامتگاه بر مبنای مهمان و میزبان تعریف می‌شود. به عبارت دیگر، شما مهمان خانه خواهید بود و بر اساس فرهنگ خانواده محور ایرانی، میزبانتان تمام تلاش خود را می‌کند تا به شما خوش بگذرد. با اقامت در این اقامتگاه ها می‌توانید با گوشه ای از فرهنگ مهمان نوازی ایرانی آشنا شوید و از صمیمیت و مهمان دوستی ایرانی ها لذت ببرید
بدین ترتین شما به راحتی می توانید از قبل با اجاره اقامتگاه روزانه در تهران محل اقامت خود را مشخص نمایید.

 

کاروان سراها

اقامت در کاروانسرا می‌تواند رویایی‌ترین و هیجان انگیزترین اتفاقی باشد که ممکن است در زندگی با آن رو به رو شوید. با اقامت و شب مانی در این کاروانسراها می‌توانید حال و هوای بازرگانان دنیای باستان و سفر با کاروان و اسب و شتر را تجربه کنید و با چشم دوختن با آسمان مخملی و کهکشان راه شیری، خود را مسافری در جاده ابریشم احساس کنید. مشهورترین کاروانسرای قابل اقامت در ایران را می‌توانید در حوالی یزد ببینید. این کاروانسرا مدور است و زین الدین نام دارد.

اقامتگاههای گردشگری3

 

آپارتمان مبله، سوئیت و ویلا دربستی

این نوع اقامتگاه مدرن ترین و جدید ترین اقامتگاه می باشد که تنوع و راحتی در آن ها به نسبت بقیه موارد ذکر شده بیشتر می باشد و البته شاید کمی هزینه برتر نیز باشد. شما در هر شهری می توانید با اجاره آپارتمان مبله اقامت داشته باشید.

اقامتگاههای گردشگری4

مثلا شما با اجاره سوئیت در تهران به صورت کوتاه مدت با دریافت کلید خانه از میزبان صاحب خانه می باشید که مسلما دارای راحتی بالایی می باشد.

 

موارد مرتبط