نکات لازم در خرید یا اجاره آپارتمان در تهران

این مورد را ارزیابی کنید
(19 رای‌ها)
نکات لازم در خرید یا اجاره آپارتمان در تهران - 4.2 out of 5 based on 19 votes

خرید و یا اجاره ملک در تهران بدون داشتن اطلاعات کافی می‎تواند یک ریسک بسیار بزرگی برای شما باشد.

شما باید در ابتدا نکات و معیارهایی که برای این کارها حائز اهمیت هستند را مورد بررسی قرار دهید و با افراد کارشناس در این رابطه مشورت کنید که طعمۀ سودجویان نشوید. این موارد می‎تواند به طور مستقیم یا غیر مستقیم بر قیمت خانه یا قیمت اجاره سوئیت در تهران اثر بگذارند و همچنین میزان رفاه، آسایش و امنیت شما را تحت تاثیر قرار بدهند.

 

مشاهدۀ سند منزل و تطبیق دادن دقیق آن

سند ملک را باید با دقت بررسی کنید و مشخصات مالک را با آن تطبیق دهید. اگر شخصی از سوی مالک اصلی وکالت دارد، توجه داشته باشید که وکالت از نوع فروش و یا اجاره است و همچنین تاریخ وکالت منقضی نشده باشد.

شما باید به دقت تمام خانه را مشاهده و بررسی کنید، به شما پیشنهاد می‌شود که همراه با یک فرد خبره به انجام این کار بپردازید. اگر ملک دارای عیب و نقضی است، اقدام به خرید و یا اجاره آن نکنید.

قبل از اینکه به سراغ خرید و یا اجاره خانه بروید، پیشنهاد می کنیم مطلب رعایت نکات قرارداد آپارتمان را به خوبی مطالعه کنید.

 

میزان نظم و امنیت ساختمان و جدا بودن امتیازات آپارتمان

اگر قصد خرید خانه نوساز یا واحد آپارتمان را دارید،افراد ساکن در آن آپارتمان باید به خوبی فرهنگ آپارتمان نشینی را رعایت کنند که با آن‎ها در برخی مسائل مانند سر و صدای زیاد و یا استفاده مشترک از پارکینگ، راه پله و مانند این‌ها دچار مشکل نشوید.

به منظور داشتن مسائلی مانند حریم شخصی و امنیت باید بدانید که تعداد مطلوب برای کل واحدها بین 15 تا 30 است و تعداد واحدها در هر طبقه بهتر است از 2 واحد بیشتر نباشد. همچنین تمامی امتیازاتی که هر واحد دارد مانند آب، برق، گاز وغیره بهتر است از یکدیگر جدا باشند، زیرا امکان بروز مشکل با افرادی است که در امتیازات با شما شریک هستند.

 

بررسی امکانات رفاهی و خدماتی منطقه

شما باید بر طبق نیاز و شرایطی که دارید، منطقه مورد نظر را انتخاب نمایید، که البته این عامل به بودجۀ شما نیز وابسته‌ است. وجود مراکز و مکان‌های رفاهی و خدماتی مانند بیمارستان، درمانگاه، بانک، مدرسه و دسترسی لازم به اتوبان‌ها، وسایل حمل و نقل عمومی و تاکسی را مورد بررسی قرار دهید.

موارد مرتبط