اجاره آپارتمان مبله در نزدیکی پارک ساعی تهران

این مورد را ارزیابی کنید
(8 رای‌ها)
اجاره آپارتمان مبله در نزدیکی پارک ساعی تهران - 4.5 out of 5 based on 8 votes

پارک ساعی یکی از قدیمی ترین و خاطره انگیزترین و زیباترین بوستان های شهر تهران به حساب می آید.

اجاره آپارتمان مبله در نزدیکی پارک ساعی تهران اجاره آپارتمان مبله در نزدیکی پارک ساعی تهران

شناخت بهتر پارک ساعی تهران

این پارک مساحتی بالغ بر ۱۲ هزار مترمربع  دارد ودارای شش درب ورودی است. پارک ساعی تهران در خیابان ولیعصر و منطقه ۶ شهرداری تهران قرار گرفته است.

در چند سال اخیر بوستان ساعی توسط شهرداری تهران دارای تجهیزاتی همچون جوی ، برکه ، آبشار و زمین بازی شده است. علاوه براین قسمتی از بوستان ساعی تهران که به باغ ژاپنی نیز شناخته می شود پرندگان آبزی مختلفی را در خودی جای داده است. محله های اطراف بوستان ساعی مناسب برای اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران می باشد.

 

تاریخچه بوستان ساعی

در سال ۱۳۲۴ زمین این بوستان توسط مهندس کریم ساعی درخت کاری شده و در اختیار وزارت کشاورزی قرار گرفته بود. همچنین مهندس ساعی در سال 1329 با کاشت درختان بسیار آن را به شکل جنگل کرد. متاسفانه مهندس کریم ساعی در یک سانحه هوایی درگذشت و این پارک زیبا به نام وی نام نهادند.

 

حیات وحش پارک ساعی

همچنین در قسمت حیات وحش این بوستان حیوانات دیگری از جمله طاووس ، طوطی وحشی ، مرغابی ، قو ، غاز ، خرگوش ، سنجاب و قوچ نگهداری می شوند. بوستان ساعی تهران دارای پوشش گیاهی بسیاری متنوعی است به گونه ای که انواعی از درختان مختلف را در خودی جای داده است. از جمله پوشش های گیاهی این بوستان به می توان به درخت چنار ، کاج تهران ، سرو شیرازی ، سرو تبری ، سرو بادبزنی ، سرو نقره ای ، افرا ، برگ بو ، نارون ، ماگنولیا ، یاس وحشی ، زازالک ، ژنیگو ، سیب و گردو اشاره کرد.

 

امکانات تفریحی و سرگرمی

بوستان ساعی به عنوان یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری شهر تهران دارای امکانات تفریحی و سرگرمی متعددی است. از جمله امکانات این بوستان می توان به زمین بازی ، زمین تنیس روی میز ، زمین اسکیت ، شهر بازی کودکان ، حیات وحش ، آلاچیق ، فضای سبز ، سرویس بهداشتی و دسترسی به حمل و نقل عمومی اشاره کرد.

 

موارد مرتبط