5 درخت قدمت دار در دنیا را بشناسید مطلب ویژه

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
5 درخت قدمت دار در دنیا را بشناسید - 4.7 out of 5 based on 3 votes

5 درخت قدمت دار در دنیا را بشناسید؟

درختان کهن سال و با قدت همیشه مورد بررسی دانشمندان قرار می گیرند چرا که این درختان به دلیل قدمت و همچنین زنده بودن خود همچون شناسنامه طبیعت و زمین محسوب می شوند این درختان می توانند اطلاعاتی زیادی را که در طول سال های دراز به خود دیده اند بازگو کنند. تهران مبله 724 با قدمت ترین شرکت در زمینه ی اجاره آپارتمان مبله و  اجاره سوئیت در تهران در این مقاله به معرفی کهن ترین درختان کره زمین، نگهبانان بی ریا طبیعت می پردازد.

پتریاک

کشور برزیل مرکز بزرگ ترین جنگل های دنیا شناخته می شود آمازون یک از بزرگ ترین و معروف ترین جنگل های دنیا می باشد که در این کشور واقع شده است. اما به غیر این جنگل جنگل بزرگ دیگری نیز در این کشور به اسم آتلانتیک وجود دارد. این جنگل در سواحل برزیل دارای یکی از قدیمی ترین درختان دنیا است که با نام "پتریاک" یا "پدرسالار" شناخته می شود. این درخت که بزرگترین درخت این جنگل است نزدیک به 3000 سال سن داشته و هنوز نیز استوار در جای خود ایستاده است و به حیات خود و بهبود هوای کره زمین ادامه می دهد.

519107 109

آلرس

این درخت کهن در کوهای سر به فلک کشیده آندس در کشور شیلی وجود دارد که نزدیک به 3600 سال قدمت دارد. این درخت دارای چوبی بسیار مرغوب است و از جمله گران ترین چوب های دنیا به شمار می آید.

سرو ابر کوه

این درخت که در شهر ابرکوه در استان یزد در مرکز ایران قرار دارد یکی از پیرترین موجودات زنده دنیا است. این درخت با 4000 سال سن به عنوان پیرترین درخت ایران شناخته می شود. محیط تنه این درخت در روی زمین یازده و نیم متر می باشد و ارتفاع آن بیش از بیت و پنج متر می باشد. دانشمند روس الکساندروف، عمر این سرو بلند و کهن را بیش از ۴۰۰۰ سال می‌داند.

Sarv-e-Abarkuh-yazd

متوسلاه

یکی از قدیمی ترین درختان دنیا در صحرای نوادا در پارک ملی ایبنو در ایالات کالیفرنیای آمریکا قرار گرفته است و دارای عمری بیش از 4800 سال است. این درخت سال ها بدون کمترین توجهی به حیات خود ادامه می دهد و البته به عنوان پیرترین موجود زنده دنیا شناخته می شود.

متوسلاه

سناتور

یکی از انواع درخت سرو سفید رنگ در دنیا وجود دارد که به نام "سناتور" شناخته می شود. یکی از قدیمی ترین این نوع درخت ها که در فلوریدا آمریکا قرار دارد به نظر می رسد نزدیک به 3500 سال سن داشته باشد. سن این درخت با روش های محلی اندازه گیری شده است. این سناتور ذکرشده بلندترین درخت از این گونه سرو ها در دنیا می باشند.

سناتور

ما علاوه بر پیشگام بودن در زمینه اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران به معرفی ترین ها در ایران و دنیا می پردازیم که در این مقاله به معرفی با قدمترین درختان دنیا پرداخته شد.

موارد مرتبط