شماره تماس:   09129618105 

کلاهبرداری در معاملات مسکن

این مورد را ارزیابی کنید
(20 رای‌ها)
کلاهبرداری در معاملات مسکن - 5.0 out of 5 based on 20 votes

نکتۀ بسیار مهمی که باید مد نظر داشته باشید این است که از ثبت شدن دفاتر و همچنین صحت مجوز فعالیت مشاوران املاک باید مطمئن شوید.

همیشه در دفترهایی که مجوز فعالیت آن‌ها باطل شده است، به هیچ عنوان اقدام به بستن قرارداد اجاره آپارتمان مبله در تهران نکنید زیرا پول‌های کلان و سرمایه‌های زیادی در طی معاملات مربوط به خرید و فروش ملک رد و بدل می‌شوند و متاسفانه افرادی هستند که در این صنعت اقدام به کلاهبرداری می‌کنند و سودهای کلانی را به جیب می‌زنند.

خریداران و فروشندگان باید نهایت دقت را داشته باشند که با اعتماد بی‌‌جا و از روی نا آگاهی به افراد سودجو فرصت این کار را ندهند و در دام آن‎ها نیفتند.

اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران

کلاهبرداری در دفاتر جعلی

این مورد یکی از شایع‌ترین کلاهبرداری‌ها می‌باشد که افراد با ایجاد دفتر غیر قانونی و با ایجاد یک فضای شیک، مالکان، خریداران و مستاجران را فریب می‌دهند. به منظور این که درگیر این نوع فریب کاری‌ها در معاملات مسکن نشوید، باید به صحت مجوز ثبت و مجوز فعالیت آن‎ها اطمینان حاصل نمایید و سپس اقدام به انجام هر معامله‌ کنید.

فریب دادن در هنگام اجارۀ خانه

بعضی افراد با همکاری مشاوران املاک، اجاره‌نامه‌های جعلی می‌نویسند و از مستاجران کلاهبرداری می‌کنند.

این اشخاص اقدام به اجاره دادن هم زمان یک واحد به چندین نفر می‌کنند و با گرفتن پول ودیعه از آنها متواری می‌شوند. شما باید در هنگام رهن و اجاره یک خانه، حتما به مشاور املاک‌های قابل اطمینان و دارای مجوز رسمی مراجعه نمایید و حتما کد رهگیری از سیستم دریافت نمایید.

کلاهبرداری در فروش سازه‌های نیمه آماده

بسیاری از کلاهبرداران با معرفی خود به عنوان مالک، واحدهای آپارتمانی را پیش‌فروش می‌کنند و مبلغی به عنوان پیش‌ پرداخت دریافت می‌کنند ولی هیچ وقت این واحدها را آمادۀ سکونت نمی‌کنند و یا خریدار بعد از مدتی متوجه می‌شود که افراد دیگری نیز همان ملک را خریداری کرده‌اند. پس اگر قصد خرید خانه‌های نیمه ساخته را دارید باید دقت فراوانی به خرج دهید و با افراد خبره در این زمینه مشورت کنید.

موارد مرتبط