شماره تماس:   09129618105 

7+ ویژگی‌های یک مشاور املاک موفق

این مورد را ارزیابی کنید
(17 رای‌ها)
7+ ویژگی‌های یک مشاور املاک موفق - 5.0 out of 5 based on 17 votes

مشاور املاک و بنگاه از گذشته‌ی دور وجود داشته است.

7+ ویژگی‌های یک مشاور املاک موفق ویژگی های یک مشاور املاک موفق

ولی امروزه با رشد جمعیت و پیشرفت تکنولوژی، در این شغل تغییراتی ایجاد شده است که افراد فعال در این صنف برای موفقیت باید به این موارد توجه ویژه‌ای داشته باشند.

تمام مردم جهت خرید، اجاره ملک و منزل، و همچنین برای سپردن ملک خود برای فروش یا اجاره به مشاورین املاک خبره، متعهد، موفق و ماهر مراجعه می‌نمایند پس باید این افراد در حوزه کاری خود مهارت و ویژگی‌های منحصر به فردی داشته باشند.

در این مقاله قصد داریم به مهم‌ترین ویژگی‌های یک مشاور املاک خوب اشاره کنیم.

برقراری ارتباط عالی و موثر داشته باشد

مشاورین املاک باید خوش برخورد و خوش رو باشند و از روابط عمومی بالایی برخوردار باشند.

یک مشاور املاک باید به طور مستمر با مشتریان و مراجعه کنندگان خود در ارتباط باشد و دید آن‌ها را برای خرید یا اجاره بهترین گزینه مد نظرشان کاملا باز کند و در مورد قیمت، ملک و غیره پیشنهادات خوب و کارآمدی به آن‌ها بدهد.

شما به عنوان یک مشاور املاک باید به روز باشید و از وضعیت بازار خرید و فروش و اجاره کاملا آگاه باشید و ارتباطی خوب و جامع با فروشندگان، سرمایه گذاران، خریداران و مستاجران برقرار کنید. با این کار به راحتی و کامل در جریان شرایط بازار و تغییرات آن قرار می‌گیرید و همچنین برای معرفی بهترین ملک‌ها، یک منبع مناسب را در اختیار دارید. علاوه بر این موارد توجه داشته باشید که داشتن ارتباط با سایر مشاورین املاک بسیار به نفع شما می‌باشد، شما می‌توانید از سیستم فایلینگ یک دیگر استفاده کنید و فایل‌ها را با یک دیگر به اشتراک بگذارید.

اجاره سوئیت در تهران

شنونده خوب بودن از بهترین ویژگی‌هاست

افراد فعال در این صنف توجه داشته باشید که باید کمتر صحبت کنید و بیشتر گوش شنوا داشته باشید. کسی که به شما مراجعه کرده است را به دقت پای صحبت و خواسته‌های او بنشینید و بررسی‌های مورد نیاز را انجام دهید و سپس اقدام به بیان کردن پیشنهادات خود نمایید و به سوالات مشتری با دقت پاسخ داده تا به یک نتیجه مطلوب برسید.

پویا و فعال باشد

در این صنف باید در جهت کسب رضایت و اعتماد مراجعه کنندگان خود کوشا باشید پس لازم است که در این حوزه پویا و فعال عمل نمایید و همیشه به دنبال بهترین گزینه‌ها برای خریدار، فروشنده و مستاجر باشید و در این امر نهایت دقت را داشته باشید.

مشتری‌مدار و حمایت‌گری اصلی‌ترین ویژگی است

در خرید و فروش طرفین استرس زیادی دارند. زیرا می‌خواهند بهترین گزینه را انتخاب کنند، پس شما موظف هستید که به عنوان یک واسط در معامله ملکی تمام این موارد و استرس‌ها را به خوبی مدیریت کنید و تمام مسائل مبهم را برای خریداران و فروشندگان شفاف سازی نمایید. به عنوان نمونه نکات حقوقی موجود در خرید و اجاره ملک، روش صادرکردن سند مالکیت المثنی، سند مالکیت وارث و همچنین تبدیل اسناد مالکیت مشاعی به یک جلد و نیز موارد مهم در عقد قرار داد و حق کمیسیون خود را به طرفین کاملا توضیح دهید و نگرانی‌های آن‌ها را رفع نمایید و چشم آن‌ها را در تمام مسائل موجود در این راه باز نمایید.

شناختن شخصیت مراجعه کنندگان (شخصیت شناسی)

شناختن شخصیت مشتری، شما را به برقرار کردن ارتباط هر چه بهتر و سریع‌تر کمک می‌کند. شما باید به این موضوع وافق باشید که مشتری شما تمایل به برقراری تماس تلفنی برای پیگیری کار خود را دارد یا تمایل به داشتن جلسات حضوری دارد، با شناخت این موضوع و آگاه بودن به روحیه مراجعه کننده شما ارتباط بهتری با او برقرار خواهید کرد و باعث جلب اعتماد و رضایت او می‌شوید.

هدف مشتری را شناسائی کند

شما باید هدف خریدار و مشتری را بدانید. قصد فروشنده از فروش، نیاز مالی می‌باشد یا برای سرمایه گذاری‌های بزرگ‌تر و خرید واحدهای ملکی بزرگتر است. شما می‌توانید به این امر آگاهی پیدا کرده و او را راهنمایی کنید. قصد خریدار را نیز بررسی نمایید که بعد از خرید آیا قصد فروش دارد، قصد بازسازی دارد، قصد اجاره دادن واحد را دارد و یا قصد دارد خودش در آن ملک سکونت کند؟ با آگاهی از این عوامل می‌توانید به راحتی به آن‌ها کمک کنید و در صورت وجود شرایط ، قرارداد‌های بیشتری بین شما نوشته شود. نکته مهم این میباشد که در زمان عقد قرارداد و یا قولنامه با توجه به نرخ کمیسیون مشاورین املاک عادل باشد.

آگاهی از محدودیت یا عدم محدودیت زمان مشتریان داشته باشد

شما باید به زمان مشتریان خود آگاه باشید و بدانید که آیا مراجعه کننده شما زمان کافی برای پیدا کردن موارد مناسب‌تر و بهتر را دارا می‌باشد یا خیر، با دانستن این موضوع شما به راحتی می‌توانید به مشتری خود در یافتن بهترین گزینه کمک کنید.

خوش نام باشد

شما باید به گونه‌ای رفتار نمایید و کار خود را انجام دهید که تمام مشتریان شما رضایت کامل داشته باشند و بین آن‌ها از شهرت و محبوبیت خوبی برخوردار باشید. در این صنف شغلی اعتماد داشتن حرف اول را می‌زند و در صورت داشتن اعتماد، معاملات زیادی به انجام می‌رسد. برای نشان دادن حسن نیت خود می‌توانید مراجعه کنندگان جدید خود را به مشتری‌های اسبق خود ارجاع دهید تا اعتماد آن‌ها را جلب نمایید.

در این کار داشتن تجربه و رضایت مشتریان بسیار مهم است. اگر شما در این راه تازه کار هستید پیشنهاد می‌کنیم که در کنار افراد خبره و ماهر مدتی کارکنید و از آن‌ها مشورت بگیرید و توجه داشته باشید که به روز بودن و رعایت موارد بالا شما را کمک می‌کنند که بهترین عملکرد را در این شغل داشته باشید و موفق پیش روید.

موارد مرتبط

  • اجاره منزل و انواع اجاره

    اجاره و انواع آن چیست

    اجاره نامه، عقدی است که به بین مالک و مستاجر نوشته می‌شود و صاحب مال، ملک خود را در برابر اخذ پول با توجه به این‌که مالكيت عین مال تغییری نکند، در اختیار دیگری قرار می‌دهد.