شماره تماس:   09129618105 

توصیه هایی برای نگهدای و نظافت آپارتمان

این مورد را ارزیابی کنید
(19 رای‌ها)
توصیه هایی برای نگهدای و نظافت آپارتمان - 5.0 out of 5 based on 19 votes

منزل همه ما نیاز به رسیدگی، تعمیرات و نظافت دارد.

مستاجرها به دلیل این‌که صاحب‌ خانه‌ای که در آن زندگی می‌کنند، نیستند و جدای از وظیفه نگهداری درست از خانه، وظیفه تعمیرات اساسی را به عهده ندارند، از این بابت خوشحال و خرسند هستند، زیرا این وظایف بر عهده صاحب‌خانه است.اما وظیفه تعمیرات جزئی و نگه‌داری از ساختمان بر عهده‌ی خود مستاجر می‌باشد. مالک و مستاجر باید وظایف خود را در این امر به خوبی بشناسند و از بروز هرگونه بحث و جدالی جلوگیری به عمل آورند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران

استفاده از کمک‌های تخصصی برای نگه‎داری خانه

هر نوع تعمیری لازمه تخصص و مهارت است. شما برای تعمیر کردن خانه باید حتما از نیروهای خدماتی متخصص کمک بخواهید و با دست‌کاریهای ناشیانه خود اوضاع را بدتر نکنید و با نظر صاحب‌خانه اقدام به رفع آن‌ها کنید.

نگهداری از فرش و کف‌پوش پارکت و چوب

نظافت کف منزل از موارد بسیار مهمی می‌باشد. پارکت در برابر آب و یا برخورد اشیای نوک تیز آسیب می‌بیند و به همین دلیل بهتر است که برای قسمت‌های پر تردد منزل خود از فرش و یا قالیچه استفاده نمایید.

شما باید حداقل هفته‌ای یک‌ مرتبه فرش‌ها و قالیچه‌های خود را جاروبرقی بکشید و همچنین این نکته را مد نظر داشته باشید که فرش‌های ضخیم‌تر بیشتر نیاز به جارو کشیدن و پاک‌سازی دارند. اگر کف‌پوش خانه‌ شما، سرامیک و یا چوب است باید مرتبا آن را نظافت کنید و مراقب باشید که هم از کف‌پوش منزل خود محافظت کنید و هم آلودگی را از بین ببرید و تا جایی که می‌توانید برای شستن کف، از مواد شیمیایی و یا شوینده‌ها استفاده نکنید.

نگهداری از وسایل تهویه هوا

وسایل گرمایشی و سرمایشی باید حتما گرد و غبار آن‌ها تمیز شود زیرا هم باعث کاهش عملکرد دستگاه شده و هم باعث ورود گرد و غبار به داخل ریه شما می‌شود. اگر دستگاه‌ تهویه‌ی شما قابلیت تنظیم دما را دارا می‌باشد، باید در هنگام خروج از خانه آن را روشن بگذارید زیرا در هنگام بازگشت به منزل، برای رساندن دمای هوا به درجه‌ای مطلوب، باید دستگاه را به گونه‌ای تنظیم کنید که با قدرت زیادتری کار کند و همین امر سبب فشار آمدن به دستگاه می‌شود.

شما به عنوان یک مستاجر وظیفه دارید که خانه را مانند روز اول به صاب‎خانه خود تحویل دهید، پس در حفظ و نگه‌داری خانه باید کوشا باشید.

موارد مرتبط