معرفی غار های ایران

این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)
معرفی غار های ایران - 5.0 out of 5 based on 5 votes

به گزارش تهران مبله 724، سفر به اعماق زمین از کنجکاوی ها و رویا های همیشگی بشر بوده است. رفتن به اعماق غارهای زیرزمینی تجربه ای شگفت انگیز است که مقداری این کنجکاوی را ارضا می نماید. غارهای زیبا و شگفت انگیز ایران با ویژگی های منحصر به فرد خود در سرتا سر کشور پهناورمان قرار دارند و گردشگران، مسافران، علاقمندان و محققان را از سراسر ایران و جهان برای دیدن خود جلب می کنند. اگر علاقمند به تجربه های لذت بخش و هیجان انگیز به دل تاریکی هستید، ما عاوه بر معرفی بهترین ها در زمینه اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران و اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران، مهمترین و دیدنی ترین غارهای ایران را به شما علاقمندان معرفی می کنیم.

غار کتله خور

غار کته خور در ۱۶۵ کیلومتری جنوب زنجان قرار گرفته و از مسیرهای زنجان-سلطانیه و همدان-کبودر آهنگ می توان به بازدید از آن پرداخت. این غار بسیار بزرگ و زیبا که هنوز به طور کامل کشف نشده است. کتله به معنی کوه کم ارتفاع و خور به معنای خورشید است که به خاطر کوهی که غار در آن قرار گرفته بدین صورت نام گذاری شده است. تا به حال ۳ طبقه از این غار بی نظیر کشف شده است البته پیش بینی می شود از ۷ طبقه تشکیل شده باشد که آن را به اولین غار آهکی جهان تبدیل می کند. طول عمر این غار ۱۲۰ میلیون سال است. در حال حاضر ۲ کیلومتر از مسیر غار که شش کیلومتر طول دارد برای بازدید عموم باز است. 

غار کتله خور

غار یخی چما

این غار که شبیه آن فقط در شمالی ترین نقاط زمین پیدا می شود، با دیدن حجم وسیعی از یخ و برف آن هم در فصل گرما و طاقت فرسای تابستان به معنای واقعی کلمه شما را متحیر می کند. غار در میان دره چما واقع در استان چهارمحال وبختیاری واقع شده است. این غار علاوه بر زیبایی بی نظیرش بزرگ ترین منبع آب شیرین ایران نیز محسوب می شود. در زیر یخ ها رودخانه ای بسیار زلال جاری است که به سد کوهرنگ منتهی می شود. برای رسیدن به غار یخی چما از شهر چلگرد راهی پر پیچ و خم و زیبا به طول ۲۵ کیلومتر پیش رو خواهید داشت.

غر یخی چما

غار علیصدر

غار علیصدر بزرگ ترین غار آبی جهان محسوب می شود. دسترسی به این غار به دلیل وجود رشته آب ها و دریاچه ها تنها با قایق امکان پذیر می باشد به طوری که عمق آب در برخی نقاط 14 متر می باشد. دمای این ار به طور شگفت انگیری در طول سال ثابت بوده و 14 درجه سانتیگراد می باشد. قدمت غار به میلیون ها سال پیش و دوران ژوراسیک باز میگردد. به خاطر نبود نور تقریبا هیچ موجود زنده ای در آن زندگی نمی کند. به جز تک سلولی ها و جلبک ها تنها گونه خاصی سخت پوس به نام نیفارگوش علیصدری در آن زندگی می کند. راه رسیدن به غار از طریق جاده همدان-لاله جین به سمت بیجار است. از طریق همدان به صالح آباد و یا رزن نیز امکان پذیر است.

غار علیصدر

همانطور که پیش تر عنوان کردیم ما علاوه بر معرفی بهترین آپارتمان های مبله جهت اجاره سوئیت در تهران بهترین و دیدنی ترین جاهای گردشگری ایران را معرفی می کنیم.

موارد مرتبط