جاهای دیدنی مشهد، پایتخت معنوی ایران

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
جاهای دیدنی مشهد، پایتخت معنوی ایران - 4.0 out of 5 based on 3 votes

جاهای دیدنی مشهد، پایتخت معنوی ایران: مشهد یکی از بزرگترین شهرهای ایران در شمال شرق ایران به دلیل میزبان بودن حرم مطهر امام رضا (ع) به پایتخت زیارتی ایران شهرت دارد. ملیون ها نفر سالانه از سراسر ایران و دنیا تنها جهت زیارت از حرم امام رضا (ع) به مشهد سفر می کنند. شاید تصورش سخت باشد که جاذبه های بینظیر دیگری در شهر مشهد وجود داشته باشد که خیلی از گردشگرانی که تا به حال به این شهر سفر نکرده اند، از آن ها بیخبرند.

مشهد از جمله شهر هایی است که به دلیل بازدید زیاد عموم از این شهر اجاره سوئیت در تهران گزینه مناسبی برای اسکان در اقامتگاه مورد نظر خود باشد. تهران مبله 724 ، با کیفترین در ارائه اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران، در ادامه مطالب گردشگری خود اینبار به شهر زیارتی مشهد رفته و جاهای دیدنی مهم این شهر را به شما علاقمندان ارجمند معرفی می نماید.

حرم مطهر امام رضا (ع)

بدون تردید حرم مطهر امام رضا (ع) به عنوان یکی از مهم ترین مجموعه های معماری آرامگاهی ایران، با ارزش جهانی، نظیر یک دایره‌‌المعارف هنر اسلامی تجربیات اساتید معماری سبک‌های مختلف ساختمانی را در بر دارد که در حقیقت در هر دوره تاریخی به رغم تحولات سیاسی، ‌تغییرات و تکامل بنیادی و فضايی در کالبد آن به وجود آمده است. پس از آن که پیکر مطهر حضرت رضا(ع) در کاخ حمید بن قحطبه طائی در اراضی سناباد به خاک سپرده شد، این مکان مورد توجه مسلمین قرار گرفت.

آنچه امروزه این جایگاه معنوی را مزین نموده، فضاهای معماری، رواق‌ها، صحن‌‌های متبرکه و تاسیسات عام‌المنفعه علمی‌ـ‌ فرهنگی است که از دوران سامانیان تا عصر حاضر در آن ایجاد شده و به شکوهش افزوده است. در این میان جغرافیانویسان و مورخان بسیاری از قرون مختلف اسلامی ابنیه آن را ستوده‌اند. بازدید از حرم مطهر امام رضا هنگام سفر به مشهد گزینه ثابت و فوقالعاده ای برای علاقمندان می باشد.

مشهد1

سرزمین موجهای آبی مشهد

مجموعه فرهنگی ورزشی پارک آبی با عنوان سرزمین موجهای آبی، بزرگترین پارک آبی خاورمیانه به لحاظ وسعت و از نظر سرپوشیده بودن و همچنین از حیث امکانات در رده کاملترین پارک های آبی دنیا به شمار می آید. این مجموعه با فراهم آوردن محیطی امن در خدمت سلامت جسمی و در طول آن سلامت روان تک تک افراد جامعه بوده و بی گمان یکی از قطبهای تفریحی کشور و یکی از جاذبه های تفریحی مشهد به شمار می آید.

بی مثال بودن این مجموعه باعث گشته تا به تجربه ای دلچسب و به یادماندنی برای زائرین و مجاورین بارگاه ملکوتی آقا علی بن موسی الرضا (ع) فراهم آورد که همانا بزرگترین لوح افتخار ما محسوب می گردد. گردشگران و مسافرین همانند اجاره سوئیت در تهران در وبسایت تهران مبله 724 می تواند با اجاره روزانه آپارتمان مبله در مشهد لحظات های بینظیری را در سرزمین موج های آبی داشته باشند.

مشهد2

طرقبه مشهد

مشهد، دارای ییلاق های خوش آب و هوای بسیاری می باشد ولی یکی از محبوب ترین ییلاقات آن و یکی از جاهای دیدنی مشهد، طرقبه است که تنها ۱۸ کیلومتر با مشهد فاصله دارد. آب و هوای لطیف، رودخانه، رستوران های متنوع، فروشگاه‌های سوغات، باغات میوه، مکان‌های تفریحی و تاریخی مثل سد چالیدره، بند گلستان، دره ارغوان، دره داغستان و رودخانه دهبار که قلب این منطقه محسوب می‌شود از جمله دلایل این محبوبیت است.

باید به همه اینها دیزی و ششلیک طرقبه را نیز اضافه کرد و از خیر خورشت فسنجان و راه رفتن در کوچه پس کوچه هایش هم نگذشت. نیمه‌ اول سال وقت بهتری برای رفتن به این ییلاق است، پاییز زیبایی هم دارد، اما یکی از سردترین نقاط اطراف مشهد در زمستان است. همچنین دیدن از روستای سرسبز نغندر از توابع بخش طرقبه و در فاصله ۱۰ کیلومتری آن را نیز در برنامه تان بگنجانید که روستایی دیدنی است. تهران مبله 724 این ییلاق دیدنی را به گردشگران و علاقمندان پیشنهاد می دهد.

مشهد3

سد چالیدره مشهد

اگر به روستای طرقبه رفتید، دیدار از سد چالیدره را از یاد نبرید. چالیدره یکی از دره های فرعی طرقبه است که امکان قایق سواری در سد و ماهیگیری برای گردشگران را فراهم می‌کند. در اطراف این سد چندین رستوران هم هست ولی پیشنهاد ما این است که غذا را در خانه درست کنید و در زیر یکی از آلاچیق های چالیدره بر بدن بزنید که عیشتان تکمیل شود. چالیدره دارای تلکه بین نیز هست.

مشهد4

روستای عنبران مشهد

ییلاق عنبران واقع در یک کیلومتری طرقبه که مناظر سرسبز و پوشش گیاهی مطلوب آن باعث خوشبو شدن این روستای زیبا گردیده و سبب نامگذاری این منطقه موسوم به عنبران شده است. مراکز پذیرایی حاشیه‌ راه، باغات و چشم‌ انداز های طبیعی و سایه‌ های دلنواز و اطراق‌ گا‌ه‌ های خانوادگی، از مزیت‌ های عنبران به شمار می‌آید.

مشهد5

پارک کوه سنگی مشهد

کوهسنگی یکی از قدیمی ترین و خاطره انگیز ترین گردشگاه های مشهد است که به دلیل وجود دو کوه سنگی مشرف به شهر به این نام خوانده می شود و در کنار رشته کوه های جنوبی مشهد واقع شده است.

مشهد6

در پایان تهران مبله 724 پیشنهاد های ویژه اصلی خود را در زمینه اجاره آپارتمان مبله در تهران را در صفحه اصلی سایت ارائه داده و امیدوار است که گزینه مطلوب مسافرین عزیز در بین گزینه های ارائه شده موجود باشد.

موارد مرتبط