شماره تماس:   09129618105 

محله نعمت آباد

این مورد را ارزیابی کنید
(10 رای‌ها)
محله نعمت آباد - 5.0 out of 5 based on 10 votes

محله نعمت‌آباد در جنوب‌شهر تهران و در شهرداری 19 این شهر واقع شده‌است.این محله از شمال به بزرگراه آیت‌الله سعیدی از غرب به کانال‌آب و از شرق به بزرگراه شهیدکاظمی و از جنوب به بلوار‌شکوفه محدود‌ می‌گردد.این محله مناسب اجاره آپارتمان‌مبله، اجاره آپارتمان‌مبله در تهران، اجاره سوئیت در تهران، اجاره آپارتمان مبله‌ارزان در تهران،  اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران می‌باشد.نعمت‌آباد از روستاهای بین راهی تهران به قم بود که زمانی که کوره‌پزها شکل گرفتند گسترش یافتند.
دسترسی‌ها به خیابان از طریق خیابان‌های طالقانی، اتوبان‌های شهیدکاظمی و اتوبان‌سعیدی می‌باشد. ایستگاه‌های مترو نعمت‌آباد نزدیکترین ایستگاه مترو به ابن محله می‌باشد.همچنین دارای اتوبوس و تاکسی نیز می‌باشد.در این محله نیز یک درمانگاه شبانه‌روزی وجود دارد.بوستان امام‌خمینی در این محله واقع شده است، این بوستان از مراکز تفریحی این محله به شمار می‌رود. این محله علاوه بر داشتن بوستان دارای یک مرکز خرید و یک میدان تره بار می‌باشد.
رستوران‌هایی که در این محله واقع شده‌اند دارای قیمت متوسط می‌باشند.

خش تاریخی این محله به این صورت بیان می‌شود که نعمت آباد بر اساس روستایی به نام نعمت‌آباد پدید آمده‌است. این روستا در ابتدا دارای زمین‌های کشاورزی بسیاری بوده‌است. اغلب زمین‌های محله به صورت اراضی‌کشاورزی بودند.مالکیت این زمین‌ها به افرادی با نام‌های جوکار، زراعت کار، پور رمضانی، صمصامی و عمو حسین تعلق داشت.این افراد زمین‌ها را به صورت قولنامه‌ای به ساکنان محله فروختند.بعد از این ماجرا بعد از تفکیک این زمین‌ها به صورت قولنامه‌ای به ساکنان محله نعمت‌آباد فروخته شد.

موارد مرتبط