شماره تماس:   09129618105 

محله لواسان

این مورد را ارزیابی کنید
(11 رای‌ها)
محله لواسان - 5.0 out of 5 based on 11 votes

محله لواسان یکی از قسمت‌های شمیرانات در شمال استان تهران می‌باشد.لواسان محله‌ای دره ییلاقی خوش آب‌و‌هوایی در دامنه کوههای البرز می‌باشد. از دیگر بخش‌های جذاب این محله می‌توان به چشم انداز زیبای آن و رودخانه جاجرود و دریاچه زیبای لتیان اشاره کرد. این شهر در 12 کیلومتری شهر تهران و در شمال شرقی شهر تهران قرار دارد. این محله مناسب آپارتمان مبله ، اجاره آپارتمان مبله در تهران ، اجاره سوئیت در تهران ، اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران ، اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران می‌باشد. لواسان به عنوان بهترین و نزدیکترین منطقه ییلاقی به شهر تهران می‌باشد. دسترسی به این محله از شهر تهران از طریق اتوبان بابایی میسر می‌باشد و مسافتی در حدود 7 کیلومتر می‌باشد که در فاصله زمانی 20 دقیقه می‌توان به آن رسید.
این شهر از بخش شمالی با کوه‌های افجه و از جنوب به کو های تلو محدود می‌گردد. محله لواسان مرکز بخش لواسانات می‌باشد.
محله لواسان اولین شهر هوشمند ایران می‌باشد که در زمان پروژه هوشمند سازی لواسان این شهر به سیستم مانیتورینگ مجهز شده است تا بتواند سرعت غیر مجاز را کنترل کند و همچنین از ساخت غیر مجاز در این منطقه جلوگیری شود.
از جاذبه‌های لوایان می‌توان به سد لتیان اشاره کرد این سد در جنوب شهر لواسان قرار دارد . جنس این سد بتنی می‌باشد که نقش بسیار مهمی در تامین آب و برق شهر تهران دارد.منبع اصلی این سد از رودخانه جاجرود تامین می‌شود که خود نیز از ارتفاعات کوه‌های دربند سر، گرمابدر، ایگل و زایگان سرچشمه می‌گیرد.
محله‌های لشگرک، باغ سرهنگ‌غریب، نوشانی، توک مزرعه، چناربن، احمد آباد، باستی و شورکاب از محله‌های داخل شهر لواسان می‌باشند.
رودخانه لواسان، آبشار ناران، چنار کهنسال سر بسته محله ناران، پارک جنگلی تلو و پارک جنگلی لتیان و پارک آزادگان و پارک مخابرات از دیگر زیبایی های محله لواسان می‌باشد.

موارد مرتبط