شماره تماس:   09129618105 

محله فرمانیه

این مورد را ارزیابی کنید
(8 رای‌ها)
محله فرمانیه - 5.0 out of 5 based on 8 votes

محله فرمانیه یکی از محله های تهران می باشد که در شمال شرقی شهر واقع شده است. اجاره آپارتمان مبله در این منطقه بسیار زیاد می باشد و یکی از دلایل این موضوع وجود سفارت خانه های زیاد در این منطقه است. محله فرمانیه از شمال با خیابان نیاوران ، از جنوب با بزرگراه صدر ، از غرب با محله چیذر از شرق با خیابان اراج همسایه می باشد. این محله به دلیل قرار گرفته در منطقه کوهستانی شهر دادار آب و هوای معتدلی می باشد.این منطقه برای خواهان اجاره آپارتمان مبله در تهران و اجاره سوئیت در تهران مناسب است. این محله از مناطق نسبتا گران شهر به شمار می رود لذا مناسب اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران و اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران نمی باشد.
از خیابان های مهم محله فرمانیه می توان به خیابان دکتر عمار، چهار راه فرمانیه، خیابان دیباجی شمالی، بلوار دستواره ،خیابان یاسمن ،خیابان ارغوان و خیابان اشکستان پور اشاره کرد.
قابل ذکر است که این منطقه در محدوده طرح ترافیک اصلی و طرح ترافیک زوج و فرد قرار ندارد. اما ترافیک در این محله بخصوص در ابتدای میدان ارتش زیاد می باشد.
دسترسی مترو به محله فرمانیه در حال حاضر فقط مترو قیطریه می باشدکه در ابتدای خیابان قیطریه واقع شده است. دسترسی تاکسی و اتوبوس نیز از همان خیابان فرمانیه به مقصد های میدان تجریش ،متروی قیطریه ،بزرگراه صدر و میدان نوبنیاد برای ساکنیین محله وجود دارد.
از مراکز مهم محله فرمانیه می توان به امام زاده علی اکبر، امام زاده اسماعیل و باشگاه فرمانیه اشاره کرد. لازم است ذکر شود در این محله بوستان های زیبا و مراکز تجاری نیز  وجود دارد که امکانات زیادی را برای ساکنان فراهم می کنند.
سفارت خانه های کشورهای چون لیبی، نروژ و هلند و کشور ترکمنستان نیز در این محله واقع شده است.

موارد مرتبط