شماره تماس:   09129618105 

محله سوهانک

این مورد را ارزیابی کنید
(10 رای‌ها)
محله سوهانک - 5.0 out of 5 based on 10 votes

محله سوهانک در شمال‌شرقی شهر تهران و در منطقه یک شهرداری قرار گرفته‌است. این محله از جنوب با مینی‌سیتی از بخش شمالی با دامنه‌های البرز از غرب با گرنه قوچک همجوار می‌باشد. این محله مناسب اجاره آپارتمان مبله ، اجاره آپارتمان مبله در تهران ، اجاره سوئیت در تهران ، اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران ، اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران می‌باشد.
سوهانک نام دهکده می‌باشد که 1800 متر از سطح دریا ارتفاع دارد و با بزرگ شدن شهر تهران بخشی از این شهر شده است.
با توجه به آثار جا مانده تاریخی باستان شناسان احتمال می‌دهند که اهالی این روستا در اوایل سلطنت قاجار از استان مازندران به روستا مهاجرت کرده باشند.
از بناهای تاریخی سوهانک می‌توان به مسجد سوهانک و آسیاب قدیمی آن اشاره‌کرد.
در سوهانک قبرستان تاریخی وجود دارد که این قبرستان در خیابان شهید ازگلی جای گرفته است. لازم بذکر است که بیان کنیم که حمام قدیمی سوهانک و تکیه قدیمی سوهانک نیز از بناهای تاریخی سوهانک به حساب می‌آیند.
در سالیان دور محله سوهانک مناطق بیشتری را در بر می‌گرفته است . اما کم کم به مرور زمان بخش‌هایی از آن جدا شدند در حال حاضر شهرک‌هایی نظیر شهرک‌نفت، شهرک شهید محلاتی، شهرک قائم، شهرک ابوذر، شهرک لاله ، شهرک کوثر و شهرک یاش جز مناطقی می باشند که از سوهانک جدا شده اند.
امروزه در سوهانک باغ های بسیار یزرگ تخریب شده اند و جای خود را به ساختمان های مدرن داده‌اند. همجنین دو باغ قدیمی کوروس و سردار نیز تخریب شده‌اند و جای خود را به ساختمان‌های چند طبقه داده اند.
در حال حاضر در سوهانک سه مدرسه یک کتابخانه‌عمومی یک حسینیه‌ارشاد قرار دارد.در ایام محرم همه ساله از شب ائل تا سیزدهم مراسم عزاداری در این محله برگزار می‌گردد.
دسترسی‌های این محله از اتوبان ارتش می‌باشد. در این منطقه اتوبوس و تاکسی برای تردد به دیگر نقاط شهر برای ساکنین فراهم شده است. پارک جنگلی سوهانک از مراکز تفریحی سوهانک به شمار می‌رود.

موارد مرتبط