شماره تماس:   09129618105 

محله حکیمیه

این مورد را ارزیابی کنید
(9 رای‌ها)
محله حکیمیه - 5.0 out of 5 based on 9 votes

محله  حکیمیه یکی از محله‌های تهران می‌باشد که در شرق شهر تهران و شهرداری منطقه چهار واقع شده است. اجاره آپارتمان مبله در این منطقه رواج دارد. محله حکیمیه  از شمال با بزرگراه بابایی و منظریه، از جنوب با جاده دماوند، از غرب با جاده اتحاد و از شرق با جاده تلو هم مرز می‌باشد.به دلیل قرار گرقتن این محله در شمال تهران از آب و هوایی نسبتا معتدل بر خوردار می‌باشد. این منطقه برای خواهان اجاره آپارتمان مبله در تهران و اجاره سوئیت در تهران مناسب است.این محله از نسبتا متوسط شهر تهران به شمار می‌رود لذا مناسب اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران و اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران  می‌باشد.

دسترسی‌های مهم به این محله از طریق بلوار بهار جاده تلو و اتوبان زین الدین میسر می‌باشد.

قابل ذکر است که این منطقه در محدوده طرح ترافیک اصلی و طرح ترافیک زوج و فرد قرار ندارد.

حکل و نقل به این محله از طریق تاکسی و اتوبوس و مترو امکان پذیر می‌باشد. نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به این منطقه ایستگاه مترو نوبنیاد می‌باشد.

هوای حکیمیه بسیار پاک می‌باشد . یکی از دلایل آن دسترسی آن به باغات لواسان و پارک جنگلی سرخه حصار . پارک جنگلی لویزان می‌باشد.

شایان بذکر است که کوی دانشگاه امام حسین در بخش شمال شرقی این محله واقع شده است. کوی امام حسین به خیابان شهید بابایی و اتوبان تلو در شرق ختم می‌شود. کوی امام حسین دارای دو فاز می‌باشد. ساختمان‌های آن معمولا دارای چهار طبق می‌باشند و خیابان‌های آن عرض می‌باشد.

علت نامگذاری این محله نیز به دلیل نام خریدار آن بوده است. نام مالک حکیمیه میزرا علی نقی‌حکیم الممالک بوده است که در دوره ناصری آن را خریداری نموده است.

موارد مرتبط