شماره تماس:   09129618105 

محله جنت آباد

این مورد را ارزیابی کنید
(9 رای‌ها)
محله جنت آباد - 5.0 out of 5 based on 9 votes

محله جنت‌آباد یکی از محله‌های شمال‌غربی تهران می‌باشد که در منطقه 5 شهرداری واقع شده است.جنت آباد از شمال به محله حصارک از شرق به محله پونک و میدان چهاردیواری و بزرگراه آیت الله اشرفی اصفهانی و از قسمت جنوب به آیت اله کاشانی منتهی می‌شود.
از این رو این محله مناسب اجاره آپارتمان مبله ، اجاره آپارتمان مبله در تهران ، اجاره سوئیت در تهران ، اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران ، اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران می‌باشد. از خیابان‌های مهم این محله می‌توان به خیابان چهار‌باغ و خیابان 35 متری لاله اشاره کرد.خیابان‌های 20متری لاله و 35‌متری گلستان نیز از خیابان‌های مهم و بزرگ محله جنت آباد می‌باشند. خیابان‌های چهار‌باغ و لاله نیز از خیابان‌های اعیان‌نشین این محله می‌باشد.در‌آخر بیان شود که خیابان 20‌متری گلستان بازار اصلی محله جنت آباد می‌باشد.همانطور که می‌دانیم در هر محله ای بعد از دسترسی داشت آن محله به مراکز متعدد شهر، وجود مراکز آموزشی و فرهنگی آن منطقه از نکات مهم آن محله می‌باشد.در همین راستا لازم بذکر است که یادآور شویم مدارسی چون دبیرستان علی‌اکبر‌بادامچی، دبیرستان اندیشه‌فکور‌ و دبیرستان‌سلام اشاره‌کرد.مراکز مهم فرهنگی آموزشی در بخش خیابان جنت آباد‌شمالی می‌توان دبستان شمیم یاس و دبستان شهید مطهری اشاره کنیم.کانونن کودکان برتر و آموزشگاه سفیر زبان‌انگلیسی از دیگر مراکز مهم فرهنگی آموزشی این محله به حساب می‌آیند.
دسترسی از طریق تاکسی و اتوبوس از میدان صادقیه به این منطقه وجود دارد. در حال حاضر نزدیکترین ایستگاه مترو به جنت آباد ایستگاه مترو صادقیه می‌باشد.هم اکنون خط جدید و شماره 3‌متروی تهران در حال انجام عملیات برای حفر تونل می‌باشد.این مترو از ارم سبز شروع می‌شود و پس از گذر کردن از میدان شهرزیبا به میدن چهار‌باغ واقع در جنت آباد می‌رسد.
درمانگاههای شبانه روزی جنت آباد و ایلیاد از مراکر درمانی این محل می‌باشند.
از مراکر خرید می‌توان به مجتمع سمرقند در آن اشاره کرد.

موارد مرتبط