شماره تماس:   09129618105 

محله اوین

این مورد را ارزیابی کنید
(9 رای‌ها)
محله اوین - 5.0 out of 5 based on 9 votes
محله اوین یکی از محله‌های شمال تهران می‌باشد که در منطقه یک شهر قرار گرفته است. محله اوین از شرق با ولنجک، از غرب با حصارک، از شمال با ارتفاعات توچال و از جنوب با محله سعادت آباد همسایه می‌باشد. اوین در گذشته دارای زمین‌های کشاورزی و باغ‌های فراوانی بوده است که در سال‌های اخیر شاهد هستیم که تمامی این باغات از بین رفته است. این محله مناسب  آپارتمان مبله ، اجاره آپارتمان مبله در تهران ، اجاره سوئیت در تهران ، اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران ، اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران می‌باشد.
مجتمع مسکونی آتی‌ساز در جنوب‌غربی این محله واقع شده است. محله اوین در طی 6 مرحله گسترش پیدا کرده است. در گذشته محله اوین از جنوب به تپه سرباز محدود بوده است . گفته می‌شود که علت نامگذاری این تپه به این نام یه دلیل آن بوده است که در زمان قاجار در روی آن تپه به سربازان آموزش نظامی و فنون و شیوه‌های رزمی صورت می‌گرفته است. این محله مناسب  آپارتمان مبله، اجاره آپارتمان مبله در تهران، اجاره سوئیت در تهران، اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران، اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران می‌باشد.  
دسترسی‌های اصلی به محله اوین از طریق اتوبان یادگار امام از بخش جنوبی محله میسر می‌باشد. همچنین می‌توان از اتوبان چمران و اتوبان یادگار امام نیز به اوین دسترسی پیدا کرد.
در محله اوین درکه به دلیل قرارگرفتن طبعیت بکر و وجود قله‌هایی زیبا که در نهایت به توچال می‌رسند کوهنوردان زیادی را به خود جذب می‌کند. که در مسیر کوهنوردی رستوران‌های و کافی‌شاپ‌های فراوانی برای رفاه حال کوهنوردان قرار گرفته است. 
همچنین به دلیل مورد استقبال قرار گرفتن محله اوین –درکه برای کوهنوردان تردد وسایل نقلیه عمومی مثل تاکسی و اتوبوس در این منطقه بسیار زیاد می‌باشد. 
بیمارستان مسی داشوری که یکی از بیمارستان‌های خوب شهر تهران می‌باشد نیز در این محله قرار گرفته است. 
از مراکز تفریحی اوین می‌توان به مناطق کوهستانی درکه اشاره کرد که گردشگران و کوهنوردان زیادی را به خود جذب می‌کند . در این ارتفاعات رستوران‌های متعددی وجود دارد که رنج قیمت این رستوران‌ها متنوع می‌باشد. 
 

موارد مرتبط