شماره تماس:   09129618105 

محله الهیه

این مورد را ارزیابی کنید
(9 رای‌ها)
محله الهیه - 5.0 out of 5 based on 9 votes
محله الهیه یکی از محله‌های مرفه نشین  شمال شهر تهران  می‌باشد که در منطقه شهرداری یک واقع شده است. از خیابان‌های مهم الهیه می‌توان به خیابان‌های فرشته، مهدیه، خزر، خیابان مریم و خیابان آقا بزرگی اشاره کرد. البته شایان ذکر است که مهم‌ترین خیابان این منطقه خیابان فرشته می‌باشد. به دلیل قرار گرفتن این منطقه در شمال دارای آب و هوای معتدلی می‌باشد. آب‌و‌هوای مناسب و دسترسی راحت  این منطقه آن را به مکانی مناسبی برای آپارتمان مبله ، اجاره آپارتمان مبله در تهران ، اجاره سوئیت در تهران ، اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران ، اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران تبدیل کرده است. محله الهیه از شمال به میدان تجریش از غرب به خیابان ولی عصر از جنوب به پارک وی و از شرق به پل رومی محدود می‌گردد. 
به دلیل قرار گرفتن اتوبان‌های زیادی در اطراف الهیه دسترسی این منطقه به مناطق دیگر بسیار آسان می‌باشد. نزدیکترین ایستگاه مترو به الهیه ایستگاه مترو قیطریه می‌باشد.
از مکان‌های مهم این منطقه می‌توان به باغ شرکت نفت، باغ سفارت آلمان و باغ سفارت ترکیه اشاره‌کرد. همچنین موزه دکتر حسابی و موزه موسیقی ایران نیز در الهیه واقع شده است. 
از مراکز خرید مهم این منطقه می توان به مرکز خرید بسیار لوکس مدرن الهیه اشاره کرد که قیمت های بسیار بالایی دارد. 
رستوران های این منطقه بسیار متنوع می‌باشند که می‌توان رستوران‌هایی با سبک مدرن و سنتی  که شامل غذاهای ایرانی و فرنگی می‌باشند را در آن پیدا کرد. البته ناگفته نماند که سطح قیمت رستوران‌های الهیه از متوسط به بالا می‌باشند. 
 
 

موارد مرتبط