شماره تماس:   09129618105 

محله استاد معین

این مورد را ارزیابی کنید
(10 رای‌ها)
محله استاد معین - 5.0 out of 5 based on 10 votes
محله استاد‌معین در منطقه‌9 شهرداری تهران واقع شده است.‌این محل در محدوده غرب و نزدیک به میدان‌اصلی آزادی واقع شده است. قرار گرفتن میدان آزادی به عنوانی میدانی که نقش اصلی را در جابه جایی مسافران داخل شهر و مسافران بین شهری پتانسیل زیادی را در این محله ایجاد کرده است. از این رو مناسب اجاره آپارتمان مبله آپارتمان مبله ، اجاره آپارتمان مبله در تهران ، اجاره سوئیت در تهران ، اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران ، اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران  می‌باشد. محله استاد معین از شمال با میدان آزادی، از جنوب با خیابان هاشمی از شرق با خیابان دکتر هوشیار و خیابان استاد معین و از سمت غرب با خیابان آیت الله سعیدی و فرودگاه مهرآباد همسایه می‌باشد.این محله دارای طرح ترافیک نمی‌باشد ولی به دلیل قرار گرفتن به میدان اصلی شهر همچنان در طول روز بار ترافیکی بالایی دارد.
حمل و نقل در این محله بسیار راحت می‌باشد. دسترسی به استاد معین از طریق تاکس مترو و اتوبوس می‌باشد. ایستگاه های مترو دکتر معین و خیابان آزادی از ایستگاه های متروی این منطقه می‌باشند. این محله نیز دارای خط BRT خیابان آزادی و ایستگاه‌های تاکسی در این محله می‌باشند. همچنین تاکس برای مقاصد انقلاب و میدان آزادی وجود دارد.
لازم بذکر است که بیان شود بیمارستان503 ارتش و بیمارستان آزادی در این محله واقع شده‌اند. رستوران‌های این محله با کیفیت غذایی مناسب دارای قیمت متوسطی می‌باشند.یکی از جاذبه‌های این محله بوستان و برج آزادی استاد معین می‌باشد.برج آزادی یکی از نمادهای شهر بزرگ تهران می‌باشد. این برج ترکیبی از معماری هخامنشیان و معماری ساسانیان می‌باشد. نقش و نگار‌های داخلی برج ترکیبی از سنت و مدرنیسم می‌باشد، که این بخش بیشتر در طبق‌دوم برج و در سقف آن قابل مشاهده می‌باشد. در بخش زیرین این برج چند تالار نمایش، کتابخانه و موزه قرار دارد.همچنین در این برج رستورانی وجود دارد که نسبتا غذا هایی با قیمت متوسط رو به پایین سرو می‌شود.
 

موارد مرتبط