شماره تماس:   09129618105 

محله اختیاریه

این مورد را ارزیابی کنید
(9 رای‌ها)
محله اختیاریه - 5.0 out of 5 based on 9 votes

محله اختیاریه یک منطقه‌قدیمی است که در شمال‌شرقی شهر و در منطقه یک شهرداری‌تهران واقع شده است. این محله از شمال با پاسدارن و دیباجی و از جنوب با محله دولت‌همسایه می‌باشد. این محله به دلیل قرار گرفتن در شما شهر‌دارای آب‌و‌هوای مناسبی می‌باشد و برای درخواست کنندگان آپارتمان مبله ، اجاره آپارتمان مبله در تهران ، اجاره سوئیت در تهران ، اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران ، اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران می‌باشد.
علت نامگذاری این منطقه به نام اختیاریه به این دلیل می‌باشد که زمین‌های این منطقه در سال‌های خیلی‌دور به شخصی به نام محمود‌خان‌قائم‌مقام تعلق داشت. این شخص فقط یک دانگ و نیم از اراضی را وقف کرد و مابقی آن توسط شخصی به نام صاحب اختیار خریداری گردید. به همین دلیل نام منطقه به اختیاریه تغییر پیدا کرد.
میدان اختیاریه یکی از منطقه‌های تجاری در شما شهر تهران می‌باشد.
دسترسی اختیاریه از خیابان‌های‌صدر، خیابان دولت، خیابان پاسداران و اتوبان صدر می‌باشد.
حمل‌و‌نقل عمومی در اختیاره از طریق تاکسی و اتوبوسرانی می‌باشد.خطوط اتوبوسرانی اختیاریه به پایانه تجریش به مبدا پایانه شهید دستواره می‌باشد. همچنین در بخش شمالی اختیاریه خطوط اتوبوس رانی شهید‌صدر فعال می‌باشد.بخش‌شرقی این منطقه به پایانه اتوبوسرانی شهید دستواره می‌رسد. نزدیکترین ایستگاه مترو به این محله ایستگاه متروی نوبنیاد می‌باشد. شایان‌بذکر است که بیان شود این منطقه در محدوده طرح ترافیک قرار ندارد و نسبت به محله‌های مجاور مثل دیباجی و پاسداران و قیطریه ترافیک کمتری دارد.
از خیابان‌های مهم این منطقه می‌توان به بزرگراه‌صدر، بلوار کاوه، خیابان پاسداران، خیابان دولت، خیابان دیباجی جنوبی، خیابان‌اختیاریه‌شمالی، خیابان رحمانی، خیابان منظریه، خیابان قیطریه و خیابان اخلاقی اشاره کرد.
بیمارستان معروف شهید لبافی نژاد نیز در این منطقه واقع شده است.

موارد مرتبط