قوانین پرداخت شارژ آپارتمان

این مورد را ارزیابی کنید
(23 رای‌ها)
قوانین پرداخت شارژ آپارتمان - 4.9 out of 5 based on 23 votes

با شکل گرفتن آپارتمان نشینی دیگر موقع آن شده بود که مردم با فرهنگ زندگی در آن و قوانین حاکم در آن آشنا شوند.

یکی از مسائلی که هنوز بعد از گذشت سال‌ها ساکنان را دچار مشکل می‎کند، موضوع مربوط به پرداخت شارژ ساختمان می‌باشد. خیلی از افراد در آپارتمان نشینی به دلیل نا آگاهی این مورد را یک هزینۀ اضافی به حساب می‌آورند و دیگر ساکنان را نیز به دردسر می‌اندازند.

اجاره آپارتمان مبله در تهران

شارژ ساختمان چیست و چه قوانینی دارد

به دلیل وجود هزینه‎های مشترک در یک مجتمع مسکونی، هر واحد باید سهم خود را پرداخت کند. این هزینه‌های مشترک را شارژ ساختمان می‌نامند که با توجه به امکانات هر سازه و کارهایی که در آن صورت می‌گیرد، مبلغی که باید به صورت ماهانه پرداخته شود، متفاوت می‌شود. این قوانین در سال 1343 در قانون تملک آپارتمان‎ها به تصویب رسیده است که باید در اختیار مدیر ساختمان قرار گیرد.

پرداخت حق شارژ آپارتمان از سوی مستأجر یا مؤجر کاملا توافقی است اما اگر هر یک از واحدها چه مستاجر و چه صاحب خانه از دادن سهمیۀ خود خودداری کنند، هیئت مدیره با پر کردن اظهارنامه‌ای مبنی بر عدم پرداخت حق ماهیانه و همچنین ذکر مبلغ بدهی می‌تواند به صورت حقوقی درخواست پرداخت شارژ را اعلام کند.

تعیین مبلغ شارژ بر اساس تعداد نفرات می‌باشد و بعد از تولد نوزاد به این دلیل که هزینه‎های مشترک مانند آب و غیره نیز افزایش می‌یابد بنابراین حق شارژ آن واحد طبق نظر هیئت مدیره ساختمان باید افزایش یابد.

شارژ ساختمان برای چه مواردی باید استفاده شود

تمامی این مبالغ دریافت شده به منظور هزینه‎های تعمیرات قسمت‎های مشترک، پرداخت آب، گاز و برق مشترک، نگهداری از گیاهان ساختمان و مانند این‌‎ها صرف می‌شوند. دانستن این نکته حائز اهمیت می‎باشد که اگر هر واحد به طریقی به قسمت مشاعات آسیب برساند، خود به شخصه باید خسارت آن را بپردازد و موظف به پرداخت مبلغی اضافه‎تر از شارژ می‌شود.

در صورت اضافه ماندن مبلغ شارژ، مدیر ساختمان و ساکنان چه وظیفه‌ای دارند

مبالغ ماهیانۀ جمع آوری شده یک ساختمان ممکن است هر ماه مورد استفاده قرار نگیرد که در این صورت باید این مبالغ در صندوق مالی ذخیره شوند اما باز هم در صورت پر بودن صندوق ساختمان، تمام ساکنین هر ماه موظف به پرداخت حق شارژ خود هستند و در صورت بروز مشکل جدی در سازه باید از ذخیرۀ صندوق استفاده شود.

برای مشاهده موارد موجود برای اجاره سوئیت در تهران یا اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران لینک زیر را باز کنید.

اجاره آپارتمان مبله

 

موارد مرتبط