شماره تماس:   09129618105 

قوانین تغییر نمای آپارتمان

این مورد را ارزیابی کنید
(19 رای‌ها)
قوانین تغییر نمای آپارتمان - 5.0 out of 5 based on 19 votes

زندگی در خانه شخصی و ویلایی با زندگی در آپارتمان متفاوت می‌باشد و آپارتمان نشینی قوانین خود را دارد. صاحبان خانه ویلایی در صورت تصمیم برای تغییر در ظاهر یا درون ساختمان درصورتی ‌که با قوانین شهرداری در مغایرت نباشد، به راحتی قادر به انجام آن می‌باشند.

 

زندگی در آپارتمان یا همان آپارتمان نشینی دارای قوانین خاصی می‌باشد و یک نفر به‌صورت مستقل نمی‌تواند تصمیم بگیرد و قسمتی از ساختمان را تغییر بدهد و برای این کار تمام افراد ساختمان باید موافقت داشته باشند.

 

تغییر در نمای ساختمان شامل چه قوانینی می‌شود؟

-در صورت داشتن کسب‌وکار در محل آپارتمان مسکونی خود، اجازه‌ای برای نصب بنر و تابلو روی نمای بیرونی ساختمان برای جذب مشتریان ندارید.

-شما به عنوان یک فرد در آپارتمان برای هر تغییر جزئی باید رضایت تمام همسایگان را مد نظر داشته باشید و حتی برای تعویض حفاظ بیرونی پنجره‌های خود و یا تغییر رنگ آن باید با تمام سکنه ساختمان توافق کنید.

-ایجاد تغییرات در ساختمان که از بیرون قابل ‌مشاهده است، ممنوع می‌باشد. زیرا اگر هر فرد طبق نظر و سلیقه خود در نمای ساختمان تغییر ایجاد کند، روی زیبایی نمای ساختمان و نمای کل شهر تاثیر بدی می‌گذارد.

اجاره آپارتمان مبله در تهران

- هر فرد برای تغییرات درون واحد آپارتمانی خود مختار است و این امرممنوعیت قانونی ندارند. البته این تغییرات نباید از بیرون قابل مشاهده باشد. به عنوان مثال تغییر درب ورودی واحد آپارتمان باید با توافق همگان باشد به دلیل اینکه روی زیبایی و یکدست بودن راهرو تأثیری منفی می‌گذارد.

- طبق قانونی که کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران در آئین‌نامه مقررات ساختمان به تصویب رسانده است، ایجاد برخی تغییرات در نمای ساختمان باید با کسب اجازه از شهرداری باشد که ساکنان یک آپارتمان باید با رعایت قوانین آن و اخذ مجوز اقدام به انجام آن کنند.

-برای بازسازی نمای ساختمان قدیمی باید از شهرداری مجوز بگیرید، یعنی حتی اگر تمام سکنه یک ساختمان برای این کار توافق کرده باشند، به‌صورت مستقل و بدون کسب مجوز از شهرداری نمی‌توانند اقدام به انجام این کار کنند.

- برای نوسازی نمای ساختمان قدیمی باید از مصالح و موادی استاندارد استفاده کرد. استفاده از موادی مثل شیشه یا آلومینیوم ممنوع است، زیرا باعث اتلاف انرژی می‌شوند.

-برای بازسازی نمای ساختمان قدیمی باید طرح و نقشه‌ی موردنظر خود را مشخص کنید و برای اخذ مجوز به دفاتر خدمات الکترونیک مراجعه کنید و بعد از برگزار شدن جلسه شهرداری، اجازه‌ی انجام یا عدم انجام این کار صادر شود.

 

موارد مرتبط