قوانین آپارتمان نشینی در اجاره آپارتمان مبله در تهران

این مورد را ارزیابی کنید
(22 رای‌ها)
قوانین آپارتمان نشینی در اجاره آپارتمان مبله در تهران - 5.0 out of 5 based on 22 votes

برای اینکه در یک ساختمان مسکونی و یا آپارتمان نظم و آرامش بین همسایه ها برقرار شود، نیازمند این است که قوانینی که برای این موارد اجرا شود.

اجاره آپارتمان و قانون های آپارتمان نشینی اجاره آپارتمان و قانون های آپارتمان نشینی

قوانین آپارتمان نشینی در اجاره آپارتمان مبله در تهران

قوانین آپارتمان نشینی در زمان اجاره آپارتمان مبله مجموعه ای از دستورات و امریات است که رعایت آنها باعث میشود که نظم بر آپارتمان و میان تمامی هسایگان برقرار شود و از هرگونه اختلافات و نزاع جلوگیری شود. در هر آپارتمانی خانواده هایی هستند که هر یک دارای فرهنگ و خصوصیات اصیل زادگاه خود را دارند. البته آشنایی و زندگی در کنار چنین همسایه هایی بسیار به آشنا شدن با فرهنگ های آن کمک می کند.

 

ایجاد سر و صدا در قوانین آپارتمان نشینی

هنگام اجاره سوئیت مبله در تهران یکی از مهمترین مواردی که باید رعایت شود، عدم ایجاد سر و صدا است. به خصوص در ساعاتی از شبانه روز که رفت و آمد در ساختمان ممنوع می باشد. بطور قانونی ایجاد سر و صدا و رفت و آمد در ساعات 13 الی 16 بعد از و 22 شب الی 8 صبح کاملا ممنونع میباشد. همچنین ایجاد سر و صدا در مواردی مانند زیاد کردن صدای رادیو، تلویزیون و دیگر دستگاه های صوتی که صدای آن در تمام آپارتمان هم می پیچد، نباید صورت گیرد.

 

کارهای تعمیراتی آپارتمان در قوانین آپارتمان

ممکن است برخی مشکلات و مسائل از قبیل امور تعمیراتی و نگهداری مانند تعمیر برق ساختمان یا تعمیرات موتورخانه پیش بیاید که نیاز باشد فردی متخصص و تعمیرکار این مشکلات را حل نماید. برای اینگونه کارها هم ساعات و روزهای به خصوصی در قوانین آپارتمان نشینی در نظر گرفته شده است. تمامی کارهای تعمیراتی باید در روزهای غیرتعطیل و ساعات 10 صبح الی 13 ظهر و 16 الی 19 بعد از ظهر انجام شود.

 

جا بجایی وسایل در آپارتمان

جابجایی وسایل و اثاث منزل برا هر همسایه ای ممکن است اتفاق بیفتد. از انجا که امروزه دیگر کف ساختمان و آپارتمان ها را سنگ و یا کفپوش می کنند و مانند گذشته دیگر موزائیک نمی باشد، در زمان جابجایی وسایل منزل و اثاثیه باید مراقب باشیم که آنها را روزی زمین نکشیم. به دو دلیل که با کشیدین وسایل روی زمین، باعث ایجاد صدایی گوش خراش می شود که هر همسایه ای را این صدا ازار می دهد و دلیل دوم اینکه باعث خط افتادن و خراب شدن کف آپارتمان می شود.

 

تغییر نمای ساختمان

بعد از فروش واحدها و یا اجاره آپارتمان در تهران و گذشت چندین سال، نمای ساختمان توسط مالک ممکن است تغییر کند. در این مورد حتما باید بین تمامی هسایه ها، مدیریت آپارتمان و مالک جلسه ای صورت بگیرد و در صورت نارضایتی همسایه ها، نما نبیاد تغییر کند.

 

مسئولیت خسارات ساختمان و آپارتمان

در هر ساختمانی ممکن است بدلیل بی دقتی و رعایت نکردن برخی از قوانین و مسائل خساراتی بر آپارتمان وارد شود که مسئولیت ان بر عهده شخصی است که موجب خسارت دیدن ساختمان شده است و باید مبلغ خسارت را جهت تعمیر پرداخت نماید.

 

نگهداری حیوانات خانگی در قوانین آپارتمان نشینی

نگهداری حیوانات خانگی مانند سگ های نژاد دار و گربه های خانگی موردی است که دیگر در هر آپارتمانی به خصوص در شهر تهران مشاهده می شود. البته نگهداری حیوانات خانگی هم دارای قوانینی خاص میباشد و شخصی که حیوان خانگی دارد، باید قوانین و ضوابط آن را در ساختمان رعایت کند. یکی از این قوانین این است که حیو.انات خانگی هرگز نباید در قسمت های مانند بالکن، پارکینگ، حیاط و باغچه نگهداری شوند.

 

استفاده از وسایل برقی از ساعات اوج مصرف برقی

زمانی که از وسایل برقی مانند جارو برقی، لباسشویی یا ماشین ظرفشویی بطور همزمان در ساعات اوج مصرف برقی که ساعاتی بین 18 الی 20 شب می باشد، سیم های برق ساختمان گرم و داغ می شوند و همین امر باعث آتش سوزی می شود. پس همیشه توجه داشته باشیم که بطور همزمان از وسایل برقی پر مصرف در ساعات اوج مصرف استفاده نکنیم.

 

مصرف آب زیاد در ساختمان

از مهمترین قوانین آپارتمان نشینی، می توان به مصرف بی رویه و بیش از حد آب اشاره کرد. یکی از موارد مصرف بی رویه آب، شستشوی ماشین می باشد. معمولا این مورد در روزهای تعطیل و یا جمعه ها اتفاق می افتد که بیشتر با باز گذاشتن شیر و هدر رفتن آب باعث بالا رفتن شارژ و هزینه ان می شود.

 

بازی کردن بچه ها و کودکان در حیاط آپارتمان

اگر در یک آپارتمان نگاهی به تمامی هسایه ها داشته باشیم، هر کدام دارای حداقل یک کودک کوچک هستند. همانطور که همه می دانند کودکان علاقه بسیار زیاد به بازی کردن دارند. باید توجه داشت که برای بازی بچه ها ساعات و مکان معینی در آپارتمان مشخص شود.

 

برگزاری مهمانی همسایه ها

برگزاری مهمانی در ساختمان دارای قوانین و شرایط خاصی میباشد. معمولا مهمانی ها در ایام و مناسبات خاصی برگزار می‌شود. اگر این مهمانی ها مانند عروسی و جشن ها خاص نباشند و فقط در حد شب نشینی باشد، باید روزها و ساعات آن رعایت شود.

 

وضعیت قفل در ورودی و اصلی آپارتمان

معمولا در بعضی از آپاتمان ها نگهبان برای در ورودی و ورود و خروج مشخص نمی‌کنند و این می تواند باعث ایجاد بی نظمی شود. در این مجتمع های مسکونی کلید در ورودی ساخاتمان را فقط ساکنین و باید در دست ساکنین باشد و در ورودی قبل از ساعت 22 قفل شود.

موارد مرتبط