شماره تماس:   09129618105 

قرارداد و فسخ

این مورد را ارزیابی کنید
(21 رای‌ها)
قرارداد و فسخ - 5.0 out of 5 based on 21 votes

به دلایل مختلفی ممکن است که خریدار یا فروشنده و مالک یا مستأجر تصمیم به فسخ قرارداد خرید و یا اجاره خانه نمایند که علت اصلی این امر را می‌توان به بی‌توجهی به قوانین موجود در هنگام عقد قرارداد اشاره کرد که در ادامه آنها را برای شما معرفی خواهیم نمود.

اجاره سوئیت در تهران

اهمیت داشتن اجاره‌نامه

در اجاره ‌نامه تمام جزییات و مشخصات اعم از مبلغ اجاره، مشخصات کامل ملک، مدت اجاره، مشخصات مؤجر و مستأجر و همچنین شروط طرفین به طور دقیق نوشته شده است و بسیار حائز اهمیت می‌باشد. به طور کلی فسخ قرارداد اجاره به دو صورت پیش از موعد و یا قبل از تحویل اتفاق می‌افتد.

حق فسخ قرارداد توسط مستأجر

در صورتی مستأجر حق برهم زدن قرارداد پیش از موعد و یا پیش از تحویل را دارد که با وجود این که صاحب خانه تعهدی داده و در قرارداد نیز ذکر گردیده، به آن عمل نکرده باشد یا خانه تحویل گرفته شده فاقد امکاناتی است که موجر ادعای آن‌ها را داشته و او بعد از دیدن خانه و پس از بستن قرار داد متوجه آن‌ها شده است. از دیگر مواردی که این حق را به مستأجران می‌دهند این است که بنا به دلایلی زندگی در مورد اجاره سخت و یا غیر ممکن باشد.

اجاره آپارتمان مبله در تهران

حق فسخ قرارداد توسط مالک

موجر شرایط اجاره را بیان می‌کند به عنوان نمونه شخص باید حتما متأهل باشد و یا تعداد اعضای خانواده از یک تعدادی نباید بیشتر باشد. علاوه بر این شروط مستأجر باید اجاره خود را به موقع پرداخت کند، اگر به مدت سه ماه اجاره به تعویق بیفتد و این موارد توسط او رعایت نشود، مالک حق بر هم زدن قرار داد را دارد.

خسارت فسخ قرارداد

این کار خسارت‌هایی را شامل می‌شود، بر طبق قانون اگر طرفی حق فسخ قرارداد را نداشته باشد اما این کار را انجام ‌دهد، تمام ضرر و زیان‌ها را باید به طرف دیگر پرداخت نماید. در حالت کلی می‌توان گفت که این کار به شرایط بیان شده در قرارداد اجاره بستگی دارد و اگر بی‌دلیل و بدون داشتن این حق صورت گیرد باید خسارت معینی پرداخت شود.

موارد مرتبط