شماره تماس:   09129618105 

قانون عقب نشینی ساختمان

این مورد را ارزیابی کنید
(19 رای‌ها)
قانون عقب نشینی ساختمان - 5.0 out of 5 based on 19 votes

هر چند مدتی یک بار شهرداری طرح‌های جدیدی را برای اصلاح رفت و آمد در معابر و همچنین جهت زیباسازی نمای شهرها ارائه می‌دهد.

در چنین شرایطی امکان دارد که تمام یک بنا و یا بخشی از آن در محدودۀ طرح قرار بگیرد که باید عقب نشینی گردد .هر ملکی ممکن است در این طرح‌های بازسازی و نوسازی شهرداری قرار گیرد، بنابرایندانستن قوانین آن سبب می‌شود که از حق و حقوق خود آگاه باشیم.

اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران

قانون عقب‌نشینی ملک

قبل از اجرای هر طرح‌ شهرداری، ابتدا به مالکان اطلاع می‌شود. اولین نکته‌ای که باید بدانید این است که شما موظف به همکاری با آن‌ها هستید ولی این موضوع را نیز مد نظر داشته باشید که اگر شهرداری به دلیل اجرای این طرح‌های عمرانی، به ملکی خسارت وارد کند، کارشناسان میزان خسارت وارده را بررسی می‌نمایند که این خسارت‌های وارده ممکن است به اعیان (ساختمان و بنا) و یا به عرصۀ ملک (زمین) وارد شده باشد، در این صورت شهرداری موظف به پرداخت هزینه آن می‌باشد.

دومین نکته حائز اهمیت این می‌باشد که در برخی مواقع هنگامی‌که افراد از طرح‌های شهرداری مطلع می‌‍شوند و قبل از اجرای آن، خودشان اقدام به تخریب و بازسازی بنا می‌کنند، اما باید بدانید که اگر جهت عقب نشینی بنا خود می‌خواهید بهای تراکم اضافه بنا را از آن‌ها دریافت نمایید، باید برای صادر شدن دستور تخریب منتظر بمانید و سپس اقدام به انجام آن نمایید.

نکات مهم خرید، ساخت و بازسازی خانه

هنگام دریافت پروانۀ ساخت و یا هنگام بازسازی ساختمان، کارشناسان باید مقدار عقب‌نشینی ملک را تعیین نمایند که حتماً در هنگام ساخت باید رعایت شود. در غیر اینصورت گواهی پایان کار صادر نخواهد شد و دریافت سند نیز ممکن نخواهد بود

قبل از خرید هر خانه باید به شهرداری منطقه مراجعه کرده و اطلاعات لازم را به دست آورد زیرا دانستن اطلاعاتی مانند متراژ و همچنین اضافه متراژ بنا، میزان عقب‌نشینی لازم، تخلفات احتمالی صورت‌ گرفته و نیز دانستن وضعیتی که ملک مورد خریداری ما در طرح‌های حال و آینده شهرداری دارد، در هنگام خرید مهم هستند.

موارد مرتبط