شکل گیری آپارتمان و اجاره آپارتمان در تهران

این مورد را ارزیابی کنید
(21 رای‌ها)
شکل گیری آپارتمان و اجاره آپارتمان در تهران - 5.0 out of 5 based on 21 votes

هزاران سال است که از آفرینش انسان بر روی زمین میگذرد و در این مسیر، کره زمین روز به روز رو به پیشرفت و ساخت و سازهای مختلف بوده است.

شکل گیری آپارتمان و اجاره آپارتمان در تهران شکل گیری آپارتمان و اجاره آپارتمان در تهران

زندگی از غارنشینی تا اجاره آپارتمان

اگر نگاهی به گذشته داشته باشیم، انسان زندگی را از غارنشینی شروع کرده و امروزه در برج ها و آپارتمان های بلند مرتفع ادامه میدهد. با گذشته زمان انسان به فکر سازه های بهتر و مناسب تر برای زندگی افتاد و همین موضوع باعث شد تا خشت و آجر کم کم بوجود آیند. در گذشته خانه ها را با خشت گل و چوب می ساختند. البته از طرفی در فصل تابستان زندگی در این نوع خانه ها خوب بود، اما زمانی که فصل زمستان از راه میرسید، خانه های خشتی دیگر جای مناسبی برای زندگی کردن نبود. در ادامه مقاله خواهیم گفت اجاره آپارتمان چگونه شکل گرفت.

 

آپارتمان و زندگی آپارتمانی چگونه شکل گرفت

کم کم آجر بوجود آمد و انسان به این فکر افتادند که خانه هایی از جنس آجر بسازند که در تمام فصول بتوانند بدون هیچ استرسی زندگی کنند و به همین روند ساخت و سازها، امروزه در شهرهای بزرگ دیگر خبری خانه های آجری همکف و یا تک واحد دیده نمی شود و تمام مردمان به ساخت و ساز مجمع های بلند و آپارتمان فکر می کنند.

ساخت و ساز آپارتمان در شهرهای بزرگ به خصوص در شهر تهران آنقدر زیاد شد که خانواده هایی که به زندگی در خانه های نقلی عادت کرده بودند، به فکر خرید آپارتمان در تهران و زندگی آپارتمان افتادند و کم کم آپارتمان نشینی شکل گرفت و امروزه تبدیل به یک فرهنگ در بین مردم شده است.

 

در ابتدا بیشتر شهروندان تصور میکردند که زندگی در آپارتمان بسیار سخت و دشوار است و هر روزه باید با دیگر ساکنین بر سر مسائل مختلف بحث کرد. اما به مرور زمان همه متوجه شدند که زندگی در این ساختمان ها و برج های بلند دارای فرهنگ خاصی میباشد که هر شخص و خانواده ای باید این قوانین را رعایت کند تا باعث آزردگی دیگر نشود.

 

برای اینکه هیچ مسائل و مشکلات برای ساکنین یک ساختمان بوجود نیاید، در تاریخ اسفندماه سال 1343 قانونی به نام قانون تملک آپارتمان تصویب شد که باعث شد تمام مالکان و ساکنین مجتمع از این قوانین پیروی کنند و باعث ایجاد نظم در آپارتمان ها شد.

 

 شهرنشینی با اجاره آپارتمان

شهرنشینی پدیده‌ای است که امروزه با رشد سریع خوانده ها را از محله های کوچک به سمت شهر می آورد و باعث شده ساخت و ساز آپارتمان و برج ها بیشتر شود. زندگی در شهری مانند تهران و یا محله های آن مانند صادقیه، تجریش و دیگر محله های تهران، از نظر ظاهری خیلی خوب باشد. اما اکثر افراد به فکر حساب و کتاب هزینه ها نیستند و فکر می کنند که اگر به سمت شهر بروند و آپارتمانی را اجاره کنند، با خیال راحت و به دور از هرگونه مسائلی می توانند به زندگی شان ادامه دهند.

زندگی در شهر خود دارای هزینه هایی متفاوتی است که از جمله میتوان به مبلغ خرید و اجاره آپارتمان، هزینه شارژ آپارتمان، هزینه های قبوض مختلف، اجاره های سنگین و دیگر هزینه ها اشاره کرد. البته اکثر آپارتمان های دارای مشکلاتی هم میباشند که در زیر به آنها اشاره خواهیم کردیم:

 

مشکلات درپیدا کردن منزل در  آپارتمان ها

فرض کنیم یک خانواده چهار و یا شش نفره قصد زندگی در آپارتمان و در شهر تهران را داشته باشند. با توجه به محله های مختلف قیمت خرید و اجاره آپارتمان مبله در تهران متفاوت است. این خانواده چند نفری باید واحدی از آپارتمان را انتخاب کنند که مناسب زندگی آنها باشد. بطور مثال آپارتمانی با دو اتاق یا سه اتاق هرگز مناسب برای خانواده های چند نفری نخواهد بود. از دیگر مشکلات میتوان طبقه آن واحد اشاره کرد که خیلی از خانواده ها تمایلی به زندگی در طبقه های بالای یک ساختمان ندارند . به همین دلیل ترجیح میدهند که همیشه در طبقات اول یا دوم خانه خود را انتخاب کنند. از طرفی ممکن است منزل در این طبقات پائین به سختی پیدا شود.

 

با تمام مشکلاتی که همچنان وجود دارد، شهرنشینی با رشد بسیار ریع رو به رشد است و کمتر کسی زندگی در روستا را دیگر بر میگزیند. 

تهران مبله 724 ارائه آنلاین اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران و اجاره سوئیت در تهران

برای مشاهده موارد موجود لینک زیر را باز کنید.

اجاره اپارتمان مبله

  

موارد مرتبط