شهر شهریار نگین سبز استان تهران

این مورد را ارزیابی کنید
(26 رای‌ها)
شهر شهریار نگین سبز استان تهران - 4.8 out of 5 based on 26 votes

شهرستان شهریار از توابع استان تهران در جنوب غربی این استان قرار دارد.

شهرستان شهریار

در ایران شهر شهریار با با لقب نگین سبز تهران می شناسند. دلیل این موضوع این می باشد که شهریار و مناطق اطراف آن پوشیده شده از باغ های سرسبز و زیبا و متنوع از میوه های مختلف است. دو میوه زردآلود و گوجه سبز این شهر بسیار معروف است. دلیل آن هم این است که شهریار بدلیل داشتن آب و هوای بسیار خوب و ییلاقی، درختان میوه آن بسیار خوب به عمل می آیند.

 

شناخت کلی شهریار

شهرستان شهریار دارای جمعیتی بالغ بر دو میلیون نفر است و شلوغ ترین شهرستان مربوط به استان تهران است. شهر شهریار در سال ۱۳۳۱ هجری شمسی به عنوان یک شهرستان به سمت ملی رسید. نام سابق شهریار، علیشاه عوض بوده و بعدها بدلیل وجود منطقه کوچکی به نام کرشته در قسمت شمالی، این شهرستان را به نام کرشته می شناختند. البته امروزه خیابان کرشته همچنان پا برجا میباشد. مساحت کلی این شهرستان استان تهران به چیزی حدود 7 هزار هکتار میباشد و ارتفاع آن نیز از سطح دریا هزار و بیست و چهار متر است.

شهر شهریار هم مانند خیلی مناطق شهر تهران دارای ساختمان ها و آپارتمان های مبله و فول امکانات شیک و تمیز میباشد و مناسب اجاره آپارتمان مبله می باشد.

 

مناطق مختلف شهرستان شهریار

این شهرستان به طور کلی دارای پنج ناحیه می باشد که هر کدام از این نواحی دارای تعدادی محله هستند . در این جا ما به معرفی بعضی از این محلات و منطقه های آن ها می پردازیم :

منطقه مرکزی : شامل  علی شاه عوض ، کرشته ، عباس آباد ، محمد آباد ، شهرک مخابرات فاز یک ، شهرک مخابرات فاز دو ، شهرک کمیته می شود

منطقه کهنز : این منطقه دارای محلاتی چون کهنز ، اسد آباد و شهرک پارسیان است .

منطقه وائین : شهرک کاروان ، شهرک صدف ، شهرک اداری  و .. از جمله زیر محله های این منطقه هستند .

منطقه امیریه : این منطقه دارای محلاتی چون شهرک امیریه ، شهرک بهاران و .. می باشد .

منطقه جعفریه : شهرک جعفریه ، شهرک تیسفون ، مسکن مهر شهریار و .. شامل این محله ها می باشد .

شهرستان شهریار از توابع استان تهران

موارد مرتبط