زندگی در آپارتمان یا خانه ویلایی

این مورد را ارزیابی کنید
(18 رای‌ها)
زندگی در آپارتمان یا خانه ویلایی - 5.0 out of 5 based on 18 votes

امروز همه دلیل رشد جمعیت به خصوص در شهرهای بزرگ، بیشترخیابان‌ها و کوچه‌ها پر از آپارتمان و برج‌های بزرگ شده است و دیگر مانند گذشته خبری از خانه‌های ویلایی بزرگ و سر سبز نیست. آپارتمان نشینی داری مزایا و معایبی می‌باشد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

مزایای آپارتمان نشینی

آشنا شدن با خانواده‌ها و همچنین فرهنگ‌های مختلف

این موضوع همیشه وجود دارد که افراد دارای فرهنگ، رفتار و روابط عمومی‌های مختلفی هستند و در این مسائل بسیار با یک دیگر متفاوت می‌باشند. افرادی که در یک آپارتمان با یک دیگر زندگی می‌کنند در صورت رفت و آمد با همسایگان خود با فرهنگ‌های مختلف می‌توانند آشنایی پیدا کنند و این موضوع به اجتماعی‌تر شدن نیز کمک می‌کند و همچنین به کودکان خود یاد می‌دهند که به افرادی با فرهنگ‌های مختلف باید احترام گذاشت.

اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران

تقسیم هزینه‌ خانوارها:

آپارتمان‌ها و مجتمع‌ها یک نفر را به عنوان مدیر ساختمان برای خود انتخاب می‌کنند و چند مدت یک بار برای تصمیم گیری در مورد مسائل ساختمانی جلسه‌ای را تشکیل می‌دهند. یک ساختمان دارای هزینه‌های مختلفی می‌باشد مانند تعمیرات موتور خانه، تعمیرات آسانسور و مانند این‌ها که بسار هزینه‌بر هستند و از عهده‌ی یک خانواده بر نمی‌‍‌آید. در چنین ساختمان‎هایی هزینه تقسیم می‌شود، بسیار به صرفه می‌باشد و به کم شدن مخارج خانواده کمک شایانی می‌کند.

امنیت بیشتر

زندگی در آپارتمان دارای امنیت بیشتری می‌باشد واز این بابت حس آرامش و آسوده خاطر بودن در هنگام رفتن به مسافرت برای شما ایجاد می‌شود زیرا می‌توان منزل خود را به دیگر همسایگان سپرد. امروزه اکثر ساختمان‌ها به دوربین مدار بسته مجهز می‌باشند و یا دارای نگهبان هستند.

تصمیم‌گیری در مورد امور آپارتمان

در ساختمان‌ها گاهی مسائلی پیش می‌آید که باید با مشورت همگان حل و فصل شود و به تنهایی قابل حل نمی‌باشد. امروزه مجتمع‌ها و آپارتمان‌ها دارای مدیر و هیئت مدیره هستند که با مشورت به بررسی مسائل می‌پردازند و مسائل را به سادگی حل می‌کنند و در مورد آن تصمیم گیری می‌کنند.

دیدن چشم‌انداز شهر

اگر ساکن برج‌های بلند و آپارتمان‌های بلند باشید، می‌توانید به راحتی از نمای شهر لذت ببرید و از دیدن این منظره حس آرامش، تازگی و شادابی روحیه به شما و افراد خانواده دست بدهد. برخی افراد به این علت علاقه زیادی به آپارتمان نشینی نشان می‌دهند.

نظم پذیری و رعایت انضباط ساکنین

قوانینی مانند شناختن قسمت‌های اشتراکی ساختمان و عدم استفاده شخصی از این قسمت‌های اشتراکی و همچنین رعایت حقوق همسایگان طبقه بالا و پایین اشخاص را به افرادی منضبط و قانون‌مند تبدیل می‌کند.


همدلی ساکنین به یک دیگر

داشتن همسایگان خوب با روحیه شاداب و کاملا تازه بسیار موردی خوب و تاثیر گذار می‌باشد. افرادی که مشکلاتی دارند یا دارای روحیه ضعیفی هستند و یا تنها زندگی می‌کنند، داشتن همسایگان خوب بسیار به نفع آن‌ها می‌باشد.

معایب آپارتمان نشینی چیست

همیشه در کنار مزایا، معایبی وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم نمود.

عدم سرگرمی فرزندان

آپارتمان نشینی برای خانواده‌هایی که بسیار پر جمعیت هستند و کودکانی با سن کم دارند، گزینه مناسبی نمی‌تواند باشد چون معمولا این ساختمان‌ها جای مناسبی برای بازی کودکان ندارند و خانواده‌ها به دلیل رعایت حال همسایگان و عدم ایجاد مزاحمت برای آن‌ها ناچار هستند از بازی کردن و سرگرمی آن‌ها جلوگیری کنند و برای او محدودیت ایجاد کنند که این امر بسیار تاثیر بد و منفی روی روحیه کودکان می‌گذارد و آینده آن‌ها را به شدت به خطر می‌اندازد.

عدم رعایت فرهنگ آپارتمان‌نشینی توسط برخی همسایگان

آپارتمان‌ها و مجتمع‌ها عمومی هستند و مختص یک خانواده نمی‌باشد. تمام ساکنین از یک درب ورودی و خروجی استفاده می‌نمایند. با این وجود که آپارتمان نشینی سالیان سال می‌باشد که به وجود آمده است و فرهنگ آن جا افتاده است ولی هنوز هم خانواده‌هایی هستند که اصول، قوانین و فرهنگ آپارتمان نشینی را رعایت نمی‌کنند و باعث آزار دیگران می‌شوند. مانند مثال هنگام استفاده از مکان‌های عمومی مانند راه پله، پارکینگ و مانند این‌ها اصول و قوانین را رعایت نمی‌کنند و نقض این قوانین توسط برخی افراد، باعث ایجاد مشکلات روحی و روانی برای دیگران می‌شود.

موارد زیر از جمله قوانین استفاده از مکان‌های عمومی ساختمان می‌باش:

- هرگونه ایجاد تغییر در نمای ساختمان و یا حتی در بالکن‌های اختصاصی بدون توافق دیگر ساکنین ممنوع می‌باشد.

- تعمیرات و تغییر‌های داخلی یا خارجی که موجب آسیب رسیدن به اسکلت و نمای ساختمان می شود، باید با توافق همگان صورت گیرد.

- نصب نرده حفاظ، بند برای آویزان کردن لباس‌ها و نصب کولر که از بیرون ساختمان دیده شود و نمای ساختمان را بد جلوه بدهد را نباید انجام داد.

- گذاشتن مواد آتش زا، قفس پرندگان و هر نوع جسم خطرناک در مکان‌های عمومی ساختمان ممنوع است.

- شست و شو و تعویض روغن ماشین، داخل پارکینگ نباید صورت بگیرد.

محدودیت رفت و آمد در ساختمان

آپارتمان‌ها و مجتمع‌ها دارای قوانینی هستند و ساعت مشخصی برای رفت و آمد به خصوص در ساعات پایانی شب دارند تا نظم و ترتیب ساختمان رعایت شود. این محدودیت و قانون برای مهمانان هم وجود دارد و این محدودیت گاهی موجب اذیت و آزار ساکنین می‌شود.

 

تهران مبله 724 سرویس آنلاین اجاره آپارتمان مبله و اجاره سوئیت در تهران

موارد مرتبط