آشنایی با بهترین دیدنی های ماسال مطلب ویژه

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
آشنایی با بهترین دیدنی های ماسال - 5.0 out of 5 based on 3 votes

 

تیم تهران مبله 724 ، متخصصین اجاره سوئیت در تهران در ادامه معرفی جاهای دیدنی و زیبا پا را از تهران فراتر گذاشته و به معرفی مناطق زیبای شمالی پرداخته است. در این مقاله ما به معرفی یکی از جاهای دیدنی کشور در شمال، شهرستان ماسال می پردازیم. ماسال یکی از شهرهای استان گیلان است که در بین کوههای تلاش قرار گرفته است. این شهر کوچک به شهر آبشار معروف است منطقه ماسال با سرزمینی جلگه‌ای در پنجاه کیلومتری شمال غرب شهر رشت و در فاصله بیست کیلومتری غرب شهرستان فومن و صعومعه سرا واقع شده است. این منطقه خوش آب و هوا از شمال به رضوانشهر، از شرق به فومن، از جنوب به صومعه سرا و از جنوب غربی و غرب به خلخال و اردبیل می‌رسد.

شهرستان ماسال به دلیل جنگل های وسیع، مراتع بلند و آبشار های فراوان به بهشت گمشده گیلان معروف می باشد. این شهرستان به دلیل کوهستانی بودن دارای آب و هوای گرم در زمستان ها می باشد قابل ذکر است ییلاقات ماسال در فصل تابستان یکی از خنک ترین جاهای دیدنی گیلان است، در فصل گرما سفر و بازدید گردشگران و مسافران به این منطقه بسیار است.

مکان های دیدنی شهر ماسال

شهر کوچک ماسال با مناظر دیدنی که دارد شما را یاد کارتون های کودکی می اندازد. دشت و جنگل های سرسبز بسیار عالی که دارد و از همه قشنگ‌تر روستاهای اطراف این شهر است که بسیار چشم نواز هستند. در زیر تیم متخصص و حرفه ای تهران مبله 724 با سال ها تجارب در زمینه اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران و اجاره آپارتمان مبله به صورت مختصر به جاهای دیدنی ماسال می پردازد.

ییلاقات-ماسال-1-650x457

ييلاق ماسال بهشت روی زمین

ییلاق یک مکان پیچ در پیچ در دل کوه قرار گرفته است و هر چه به سمت قله کوه می روید زیبایی این مکان بیشتر می شود. در ابتدای جاده خانه‌های روستایی می بینید و کمی که حرکت کنید با یک آبشار بزرگ و دیدنی روبرو خواهید شد. درختانی که به صورت عمود در دل کوه سبز شدند دلربایی خاصی می کنند.

روستای اولسبلنگاه در پایان جاده ییلاق ماسال یکی از زیباترین جاهای ماسال است. این روستا دارای کلبه های چوبی که روی کوه ساخته شده است. زیبایی روستا زمانی دوچندان میگردد که پر از مه می شود.

آویشو هیجان انگیز ترین غار در دل طبیعت

پس از طی کردن مسافتی به طول بیست و دو کلیومتر از شهر ماسال به غار زیبای آویشو در دل طبیعت خواهید رسید. این غار تنها یک دهانه با ارتفاع ۱۴۶۰ متر از سطح دریا دارد. داخل غار یک رودخانه ای زیبای در حال جریان است و در انتها به آبشارهای زیبا می رسد، همچنین قندیل های که از جنس آهک هستند از دیوارهای غار آویزان شده اند و بلندای آن یک متر است.

آبشار رامینه

ماسال شهر آبشار هاست. شاید معروف ترین و جذاب ترین آبشار ماسال رامینه باشد که علاقمندان زیادی را به خود جذب کرده است.

موارد مرتبط