چگونه از اتلاف انرژی خانه جلوگیری کنیم

این مورد را ارزیابی کنید
(21 رای‌ها)
چگونه از اتلاف انرژی خانه جلوگیری کنیم - 5.0 out of 5 based on 21 votes

ممکن است برای شما پیش آمده باشد که با وجود وسایل گرمایشی مناسب در خانه، باز هم دمای مطلوب برای شما ایجاد نشده باشد.

باید بدانید که به منظور حفظ تعادل دمای ساختمان باید راهکارهایی را مد نظر داشته باشید و از اتلاف انژری جلوگیری کنید. از جمله این راه‌ها که به منظور حفظ انرژی گرمایی خانه است، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

اجاره آپارتمان مبله در تهران

عایق خانه و ایزوگام پشت بام

عایق کردن دیوارها و استفاده از مصالح ساختمانی مناسب، از جمله مقررات ملی ساختمان می‌باشد که توسط سازمان نظام مهندسی رسیدگی می‌شود. این کار از بهترین راهکارها برای جلوگیری از اتلاف انرژی است و به هر میزان که عایق استفاده شده ضخیم‌تر باشد، نتیجۀ مطلوب‎تری را برای شما خواهد داشت.عایق پشت بام علاوه بر اینکه سبب حفظ بافت ساختمان و مصالح می‌شود، برای طبقات بالایی بسیار حائز اهمیت است زیرا به هنگام بارش برف و باران در فصول سرد سال احتمال یخ‌زدگی وجود دارد که باعث اتلاف گرما از طریق سقف خانه می‌شود.

 اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران

پوشاندن دریچه کولر و همچنین پوشاندن کولر در پشت بام

باید توسط پلاستیک‌های ضخیم، مقوا و یا عایق بندی‌های مناسب این کار که در ابزار فروشی‌ها یافت می‌شوند، دریچه‎‌ها را پوشاند زیرا با وزش بادهای پاییزی و زمستانی، جریان هوا در کولر زیاد می‌شود و هوای سرد را به داخل محیط خانه می‌آورد. همچنین بهتر است که روی کولر را روکشی ضخیم از برزنت انداخت و آن را کاملاً پوشاند. بدین ترتیب اتلاف انرژی گرمایی در خانهبه حداقل ممکن خود می‌رسد.

اجاره سوئیت در تهران

اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران

 

هواگیری رادیاتور شوفاژ و سرویس پکیج ساختمان

دلیل گرم نشدن کافی شوفاژها، محبوس شدن هوا در داخل آن است و راه حل آن هواگیری رادیاتور شوفاژ خود است که برای تمام ساختمان‎ها باید هر چند مدت یکبار انجام شود و باید حتما توسط افراد متخصص در این حوزه انجام شود. البته خود شما نیز با تهیۀ ابزارهای مخصوصی قادر به انجام آن هستید اما باید تمام نکات ایمنی را مد نظر داشته باشید.

موارد مرتبط