شماره تماس:   09129618105 

صفر تا صد ساخت آپارتمان و ساختمان

این مورد را ارزیابی کنید
(19 رای‌ها)
صفر تا صد ساخت آپارتمان و ساختمان - 4.9 out of 5 based on 19 votes

همه‌ی ما در خانه‌هایی امن، راحت و ایمن زندگی می‌کنیم. اما دربارۀ نحوه ساخت و ساز آن اطلاعاتی نداریم و نمی‌دانیم که در هر مرحله چه کارها و زحماتی انجام می‌گیرد.

شاید کسانی که مالک زمینی هستند، از وارد شدن به مراحل ساخت و ساز ترس‌ داشته باشند و هیچ‌گاه به فکر ساخت یک سازه در زمین خود نیفتند.

پی‌ گذاری یا پی‌ سازی

قسمت‌هایی از سازه که سبب استحکام ساختمان شده، نیروهای وارده را به زمین منتقل می‌کنند و از شدت ارتعاشات می‎کاهند را پی‌سازی می‌گویند. برایاینکار باید ابتدا عمل گود برداری صورت گیرد یعنی حجم زیادی از خاک زمین برداشته شود و یک حفره‌ی بسیار بزرگ به عمق حداقل نیم متر ایجاد گردد.

اگر ارتفاع ساختمان کوتاه باشد، گود برداری باید در ارتفاع کم صورت گیرد که به گود برداری سطحی معروف است. اما برای سازه‌های بلند، گودبرداری عمیق لازم است که باید از بیل‌های مکانیکی و ماشین‌آلات حفاری استفاده شود.

 

اجاره آپارتمان مبله

آرماتوربندی

این عملیات مقاومت کششی بتن را افزایش می‌دهد که بدین منظور میلگردها باید توسط جوش و یا بست فلزی کنار یکدیگر قرار گیرند زیرا تمام نیروهای کششی وارده شده به ساختمان به میلگردها وارد می‌شوند. اینکار از حساسیت بالایی برخوردار است و درصد خطا باید تا حد امکان پایین باشد تا ایمنی سازه تامین گردد.

قالب‌ گیری و بتن ‌ریزی

در هنگام قالب‌ گیری برای شکل دادن به بتن از قطعه‌های چوبی و یا فلزی استفاده می‌کنند. هنگام بتن ‌ریزی به دلیل اینکه بتن تا قبل از سفت شدن به حالت نرم می‌باشد و احتمال فروپاشیدگی وجود دارد از قالب‌ها استفاده می‌کنند، تا بتن شکل خود را حفظ کند و از مقاومت بالایی برخوردار شود. این کار در مقاوم سازی ساختمان بسیار دقیق و اصولی باید انجام شود

در ایران بیشتر از قالب‌های چوبی برای بتن‌ریزی استفاده می‌نمایند. به دلیل اینکه تخته‌های قالب ممکن است به بتن خیس بچسبند، سطح آن‌ها را با روغن‌های مخصوصی چرب می‌نمایند و همچنین با اینکار رطوبت بتن به چوب سرایت نمی‌کند و بتن به خوبی محکم ساخته می‌شود.

اسکلت فلزی

ستون‌ها باید با دقت بالایی به یکدیگر جوش داده شوند، در غیر اینصورت استحکام سازه کاهش می‌یابد.

انواع ستون‌ها بر اساس باری که به آن‌ها وارد می‌شود، شامل موارد زیر هستند:

- ستون‌های وسط که در مرکز قرار می‌گیرند و کل فشار بار به آن‌ها وارد می‌گردد.

- ستون‌های کناری که نصف بار به آن‌ها وارد می‌شود.

- ستون‌های گوشه که یک چهارم بار را تحمل می‌کنند.

کارهای تکمیلی

یکی مواردی که در مراحل تکمیلی ساختمان و یا آپارتمان مشاهده می شود، تخلف اضافه بنا میباشد که در صورت گزارشات، دارای جریمه های سنپینی مباشد. ساخت راه پله‌ها و پاگردها،عایق‌ کردن دیوارها و سقف‌ها، انجام لوله ‌کشی‌ و تأسیسات، چیدن مصالح اصلی روی دیوارها، بتن‌ پاشی، سفید کاری و در نهایت نمای بیرونی و همچنین نصب تجهیزاتی جانبی مانند شوفاژ، کابینت و غیره در این مرحله پایانی انجام می‌گیرد.

موارد مرتبط