تهران شناسی و منطقه 9 شهر تهران

این مورد را ارزیابی کنید
(33 رای‌ها)
تهران شناسی و منطقه 9 شهر تهران - 4.8 out of 5 based on 33 votes

منطقه 9 شهر تهران که همگان آن را با میدان آزادی و برج معروفش می شناسند.

تهران شناسی و منطقه 9 شهر تهران تهران شناسی و منطقه 9 شهر تهران

از هر طرف به سمت میدان آزادى بروید

منطقه 9 شهر تهران در از ميدان آزادى شروع می شود تا خيابان قزوین یا آذری معروف ادامه دارد. اين منطقه به واسطه ميدان آزادى، ترمينال غرب، فرودگاه مهرآباد و جاده مخصوص كرج، مركز عبور اتوبوس ها و تاكسى میباشد. از خط 4 مترو هم ايستگاه هاى آزادى، استاد معين و دكتر حبيب اﷲ در محدوده اين منطقه قرار دارند. این منطقه یکی از مناطق مناسب اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران و اجاره آپارتمان مبله است.

 

خیابان جی معروف و زیارتگاهش

 امامزادگان عبداﷲ (ع) در ضلع جنوب شرقى منطقه 9 از مهم ترين زيارتگاه هاى اين محدوده است. براى رسيدن به محل بقعه اين امامزادگان، بايد به حد فاصل خيابان شمشيرى و بلوار 30 مترى جى برويد. در اينجا غير از زيارت از امكانات فرهنگى مثل كتابخانه هم مى توانيد استفاده كنيد.

 

بوستان هاى سبز:

متمايزترين فضاى سبز اين منطقه، محوطه برج آزادى است. اما غير از آن در سمت شرق برج، بوستان بدون دخانيات المهدى (عج) قرار دارد كه كلينيك گل وگياه، شهركتاب، گلخانه آموزشى، ميز پينگ پنگ و آلاچيق هايى براى فرار از آفتاب گرم دارد. در خيابان هاشمى هم بوستان شهداى معلم براى شهروندان ساخته شده كه هم زمين بازى براى كودكان دارد و هم ميز شطرنج و وسايل ورزشى براى بزرگترها. بوستان كوكب هم در خيابان توكلى تقاطع تفرش قرار دارد با زمين بازى كودكان و شهربازى و ميز پينگ پنگ و شطرنج.

موارد مرتبط