تهران شناسی و منطقه 5 شهر تهران

این مورد را ارزیابی کنید
(27 رای‌ها)
تهران شناسی و منطقه 5 شهر تهران - 4.8 out of 5 based on 27 votes

تهران شناسی: در ابتدای مباحث تهران شناسی می خواهیم به منطقه 5 شهر تهران بپردازیم.

تهران شناسی و منطقه 5 شهر تهران تهران شناسی و منطقه 5 شهر تهران

همانطور که می دانید هر منطقه از شهر تهران با مکان یا محله به خصوصی معروف است. منطقه 5 شهر تهران هم با شهرک اکباتان و پارک ارم معروف است.

 منطقه 5 تهران را هم شهربازى هاى بزرگ و تفريحاتش، براى بچه ها و خانواده ها به يادماندنى كرده و بايد آن را منطقه هيجان و تفريح ناميد. از مجموعه ارم و سـرزمين عجايب گرفته تا شهر ستاره‌ها و سينما 5 بعدى در اين مناطق قرار گرفته اند و البته فقط اينها نيست؛ باغ هاى ييلاقى كن و بوستان هاى بزرگى مثل كوهسار هم در همين منطقه قرار گرفته و دامنه هاى مناسـب البرز امكان ورزشـى پرهيجان مثل پاراگلايدر را در اين منطقه فراهم كرده است.

اما به اين همه امكانات پرهيجان، بزرگ ترين مراكز خريد پايتخت را هم بايد اضافه كرد. چند سالى است كه اين فروشگاه‌ها در اين منطقه سربرآورده اند و تهرانى‌ها را براى خريدهاى بزرگ راهى بزرگراه‌ هاى غرب تهران مى‌كنند. البته يادتان باشد، در بعضى از اين مراكز تفريحى، مى‌توانيد خريدتان را هم انجام دهيد چرا كه خريد و هيجان در كنار هم قرارگرفته است.

 

اجاره آپارتمان مبله در تهران و منطقه 5

در محله های بالانشین منطقه 5 تهران مانند صادقیه، پونک، مرزداران و ... به دلیل وجود آپارتمان های شیک و مبله باعث شده است که این محله ها مناسب برای اجاره آپارتمان مبله در تهران باشند. همین موضوع باعث شده است افراد بسیاری در این محله ها آپارتمان های مبله بصورت روزانه یا سوئیت اجاره کنند.

 

در دامنه غربى

منطقه 5 تهران، از شمال به دامنه كوه های البرز، از غرب به مسيل كن، از شرق به بزرگراه هاى محمدعلی جناح و اشرفی اصفهانی و از جنوب هم به آزاد راه تهران‌ ـ‌ كرج مى رسد. ايستگاه‌هاى متروى صادقيه و اكباتان (ارم سبز) در محدوده اين منطقه قرار دارند، ضمن آن كه بزرگراه هاى داخل و حاشيه اين منطقه رفت و آمد را براى مسافران آسان تر مى‌كنند.

 

ديدار با جانوران

پارك ارم، يكى از قديمى‌ترين تفريح گاه‌هاى تهران است. جايى كه باغ وحش بزرگ تهران و با توجه به فضاى سبز معروفش، دو شهربازى بزرگ هم دارد. در باغ وحش اين مجموعه، گونه‌هاى بسيارى از جانوران را مى توانيد ببينيد؛ از شير و ببر و خرس گرفته تا گوزن زرد و گور ايرانى. فقط يادتان باشد، وقتى به مجموعه ارم مى رويد، بايد يك روز كامل برايش وقت بگذاريد تا از همه تفريحات آن استفاده كنيد.

موارد مرتبط