تهران شناسی و منطقه 10 شهر تهران

این مورد را ارزیابی کنید
(30 رای‌ها)
تهران شناسی و منطقه 10 شهر تهران - 4.8 out of 5 based on 30 votes

 

تهران شناسی در منطقه 10 شهر تهران: منطقه 10 يكى از مناطق قديمى و البته از شلوغ ترين و پرتراكم ترين مناطق شهر تهران است.

تهران شناسی و منطقه 10 شهر تهران تهران شناسی و منطقه 10 شهر تهران تهران شناسی و منطقه 10 شهر تهران

بسيارى از مردم ایران منطقه 10 را با بزرگراه نواب و تونل توحيد مى شناسند، اما اينجا محله خريدهاى رنگارنگ هم هسـت در سرسـبيل ديروز و رودكى و جيحـون امروز و البته محلـه زيارت. بارگاه امامزاده معصوم (ع) در منطقـه بريانك با آن چنارهاى بلندش، براى بسيارى از تهرانى هاى قديمى، پر از خاطره است.

 

منطقه 10 ، کوچکترین ناحیه شهر تهران

منطقه 10 را می توان به عنوان کوچکترین منطقه تهران نام ببرد. این ناحیه از مشال به خیابان آزادی و از جنوب به خیابان قزوین، از شرق به بزرگراه شهيد نواب صفوى و از غرب به خيابان شهيدان و بزرگراه يادگار امام (ره) متصل است. یکی از مواردی که باعث ترافیک سنگین ناحیه نواب و منطقه 10 از بین برود، تونل توحید می باشد. البته این تونل به خودی خود از زیبایی خاصی برخوردار است. همچنین این ناحیه مناسب برای اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران میباشد.

 

موزه هفت چنار منطقه 10

يكى از موزه هاى مهم و ديدنى تهران در زمينه آثار طبيعى و حیات وحش، هفت چنار اســت. ســاختمان قديمى موزه هفت چنار متعلق به اواخر دوره قاجار و اوايل دوره پهلوى اول اســت ويكى از آثار تاريخى و به یاد ماندنی پايتخت اســت و فضاى ســبزش يادگارى از باغ هاى قديمى تهران است.

 

بارگاره امامزاده معصوم بريانك

بارگاه امامزاده معصوم (ع) مهم ترين زيارتگاه ساكنان منطقه بريانك است. امامزاده معصوم بن عبداﷲ (ع) از نوادگان امام محمدباقر (ع) است و بقعه متبرك او در فضايى دنج و پردرختى قرار دارد. براى زيارت مرقد ايــن امامزاده بايــد تا خيابــان قزوين، بين ميدان قزوين، سه راه آذرى روبه روى پل امامزاده معصوم (ع) برويد.

موارد مرتبط