قبل از خرید خانه در مورد همسایه ها و محله تحقیق کنید

این مورد را ارزیابی کنید
(29 رای‌ها)
قبل از خرید خانه در مورد همسایه ها و محله تحقیق کنید - 4.9 out of 5 based on 29 votes

به منظور داشتن آرامش در خانۀ خود بهتر است، قبل از خرید و یا اجاره به خوبی از ساکنین پرس و جو کنید و همچنین آپارتمان‌هایی را انتخاب کنید که جمعیت کمتری دارند.

این مورد را مد نظر داشته باشید، طبقاتی که دارای واحدهای زیادی هستند، به طور حتم سر و صدای بیشتری را شاهد خواهید بود.

با وجود این که آپارتمان نشینی سالیان سال است که به وجود آمده است اما باز هم افرادی هستند که قوانین آن را به خوبی نمی‌شناسند و با رفتارهای نا درست خود باعث آزرده خاطر شدن دیگر همسایگان می‌شوند. اما رفتار صحیح با این افراد چگونه است؟ در ادامه راهکارهایی مفید و کاربردی را به شما ارائه خواهیم داد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران

رفتار صحیح با همسایگانی که آرامش دیگران را سلب می‌کنند

در ابتدا صبور باشید و از همان ابتدا واکنش تندی از خود نشان ندهید

اگر مشکل خیلی بزرگ نمی‌باشد، ابتدا سعی در تحمل شرایط داشته باشید و مدتی صبوری کنید. اگر شخص آزاردهنده مستاجر می‌باشد و قرارداد وی رو به اتمام می‌باشد، با صاحب خانه صحبت کنید تا در مورد مستاجران بعدی خود بیشتر تحقیق کند و افراد کم دردسر تری را انتخاب نماید.

 

با احترام موضوع را با خود فرد مطرح کنید

اگر صبر شما بی فایده بود در ابتدا موضوع را با خود آنها با رعایت ادب و احترام مطرح کنید زیرا گاهی پیش می‌آید که اشخاص متوجه رفتار بد خود و اذیت کردن دیگران نیستند و با یک بار تذکر مشکل به کلی حل می‌شود، پس به دور از هر گونه تند خویی با آن‌ها صحبت کنید.

 

مدیر ساختمان خود را مطلع کنید

اگر صحبت‌های دوستانه کار ساز نبود، موضوع را با مدیر ساختمان در میان بگذارید. یکی از وظایف او رسیدگی به همین مسائل می‌باشد و بهتر از شما می‌تواند مشکل را حل و فصل نماید.

 

از همسایه بد خود شکایت کنید

اگر هیچ یک از موارد بالا برای شما کار ساز نبود، شما می‌توانید بر اساس قانون مدنی و قانون تملک بر آپارتمان‌ها از همسایگان بد خود شکایت کنید. برای انجام این کار شما باید از مشکلاتی که باعث آزار شما شده است، مدرک جمع کنید و سایر ساکنان را به عنوان شاهد با خود همراه سازید.

 

برای مشاهده موارد موجود جهت اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران یا اجاره سوئیت در تهران به صفحه اصلی مراجعه کنید.

موارد مرتبط