باغ نگارستان؛ جاذبه‌ای گردشگری در دل پایتخت

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
باغ نگارستان؛ جاذبه‌ای گردشگری در دل پایتخت - 4.3 out of 5 based on 3 votes

همانطور که قبلا اشاره کردیم تهران بر خلاف تصور مردم که یک شهر سیاسی-اجتماعی و صنعتی بوده، یکی از زیباترین شهرهای ایران می باشد که جاذبه های گردشگری فراوانی را در خود جای داده است. باغ نگارستان در بهارستان قرار دارد و در دل خود چند عمارت و تالار دلگشا، سلام، قلمدان و چندین حوض را جای‌داده است. جایی که می‌توانید ساعت‌ها در آن گذر تاریخ را ببینید. این باغ دارای معماری بسیاری زیبایی است و دیدن از فضاهای داخلی و خارجی آن خالی از لطف نیست. تهران مبله 724 با ارائه خدمات بینظیری در اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران و اجاره سوئیت در تهران در این مطلب به صورت مختصر این عمارت زیبا و دلنشین را برای علاقمندان تشریح می نماید.

 

باغ نگارستان1

 

در سال ۱۱۸۷ هجری خورشیدی باغ نگارستان به دستور فتحعلی شاه قاجار، به‌عنوان اقامتگاه تابستانی ساخته شد. هنگامی که وارد این باغ زیبا شوید آرامش و زیبایی آن از همان دقایق اول شمارا جذب خود خواهد کرد؛ گویا از آن شهر شلوغ و پر همهمه به‌یک‌باره وارد دنیای دیگری شده‌اید. زیباترین قسمت باغ گل‌های نیلوفر و ماهی‌های قرمز کوچکی هستند که در حوضچه‌ها روزگار می‌گذرانند. بی شک آرامشی که در این شهر شلوغ در این عمارت تجربه خواهید که در ذهتان هک خواهد شد.

 

باغ نگارستان2

 

 ورودی باغ علاوه بر باغ ایرانی شامل بازدید از موزه‌ها نیز خواهد شد و برای دیدن آن‌ها باید 2000 تومان پرداخت کنید. در این فضا کتاب‌فروشی نیز قرارگرفته که توانسته محیطی لذت‌بخش ایجاد کند و دقایقی را نیز برای دیدن و مطالعه کتاب برای شما فراهم کند.

باغ نگارستان3

در سال 1311 هجری شمسی در این باغ دانشسرای عالی تأسیس شد و همین امر منجر به آن شد تا هنرمندان و بزرگانی همچون پروین اعتصامی و دکتر حسابی در آن حضور پیدا کنند. در سال ۱۳۷۴ نیز این باغ بازسازی و مرمت‌شده و به شکل امروزی‌اش برای بازدید عموم درآمد. در این باغ زیبا می‌توانید به موزه مکتب کمال‌الملک رفته و آثار شاگردان این استاد بزرگ را مشاهده کنید؛ بازدید از باغ نگارستان هرروز جز روزهای دوشنبه برای عموم قابل بازدید بوده و این باغ از ساعت 9 صبح تا 19 بعدازظهر میزبان گردشگران است. توصیه می‌کنیم برای دیدن از این باغ زیبا خود را تا قبل از ساعت 6 برسانید و از دیدن این‌همه آرامش و زیبایی لذت ببرید. باغ نگارستان در تهران، میدان بهارستان، خیابان دانشسرا، خیابان شریعتمدار رفیع واقع شده است. به گردشگران علاقمند به فضاهای هنری با معماری زیبا و آرامبخش توصیه می شود حتما باز این باغ دیدن نمایند و لحظاتی آرامبخش را تجربه کنند.

موارد مرتبط