باغ موزه قصر تهران

این مورد را ارزیابی کنید
(34 رای‌ها)
باغ موزه قصر تهران - 4.7 out of 5 based on 34 votes

باغ، موزه، قصر یا زندان؟

اگر هم عاشق طبیعت هستید و هم از دیدن مکان های تاریخی لذت میبرید به هیچ عنوان فرصت دیدن باغ موزه قصر تهران را از دست ندهید. حتی اگر در پایتخت ساکن نیستید و مایلین مکان های دیدنی این شهر را ببینید، میتوانید با اجاره سوئیت در تهران و یا اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران این فرصت را بدست آورید.

مکان های دیدنی تهران- اجاره سوئیت در تهران

تاریخچه باغ موزه قصر تهران
باغ موزه قصر که امروزه یکی از مکان های تاریخی و دیدنی شهر تهران است، درسال1177 ه.ش به دستور فتحعلیشاه قاجار در خارج از تهران بنا شد. اما رفته رفته با گذشت زمان و اختلاف نظر پادشاهان باغ کاربری خود را از دست داد و قصر نیز ویران شد. تا در نهایت بعد از 107 سال در سال 1284 ه.ش بر اثر باران شدید و سیل تخریب شد. چند سال بعد در سال 1308 در آن مکان اولین زندان متمرکز پایتخت به نام زندان قصر به دست رضا شاه افتتاح شد و نهایتاً در سال ۱۳۹۱ به وسیله شهرداری تهران بر اساس طرح معماری به باغ موزه قصر تبدیل گردید.

مکان های دیدنی تهران- اجاره سوئیت در تهران


قسمت های دیدنی باغ موزه قصر تهران
« زندان قصر» واقع در باغ موزه قصر تهران در سالهای اخیر توسط شهرداری تهران به باغ موزه‌ای پند آموز تبدیل شده است که علاقه مندان می‌توانند از قسمت‌های مختلف آن دیدن کنند.
«باغ ایرانی» یکی از بخش های مجموعه در باغ موزه قصر تهران است که با وجود گیاهان و گل های متنوع حال و هوای دلنشینی ایجاد میکند. اگر دلتان یک گردش سبز میخواهد، به هیچ عنوان دیدن باغ موزه قصر تهران را از دست ندهید.
«موزه تاریخ انقلاب اسلامی ایران» بخش دیگری از این مکان دیدنی است که مبارزات مردم در دوران ستمشاهی را به تصویر میکشد و در بخش دیگر "موزه زندان" نمایانگر فضای زندان در رژیم ستم شاهی است که هم اکنون محلی برای تصویر¬برداری مجموعه های تلوزیونی و سینمایی است.
از دیگر مکان ها دیدنی باغ موزه قصر تهران میتوان به زندان مارکف، زورخانه قصر، مسجد، کتابخانه مرکز تحقیقات، فضاهایی برای برگزاری گالری ها و نمایشگاه ها و همچنین عرضه محصولات فرهنگی و هنری، چایخانه و سفره خانه سنتی و صنایع دستی اشاره کرد.
برای دسترسی راحت مسافران به باغ موزه قصر، اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران و یا اجاره سوئیت در تهران در نزدیکی این مکان دیدنی به راحتی امکان¬پذیر است.
بازدید از مجموعه زیبا و تاریخی باغ موزه قصر واقع در اتوبان شهید صیاد شیرازی، خروجی پلیس شریعتی، میدان پلیس همه روزه از ساعت 9 تا 17 امکانپذیر است.

 

موارد مرتبط