شماره تماس:   09129618105 

ایمن سازی خانه برای کودکان

این مورد را ارزیابی کنید
(15 رای‌ها)
ایمن سازی خانه برای کودکان - 5.0 out of 5 based on 15 votes

خانه مکانی است که کودکان باید در آن حس امنیت و راحتی داشته باشند، پدر و مادر از هنگام متولد شدن کودک خود، باید امنیت او را در خانه برقرار کنند تا در نتیجه کنجکاوی‌هایشان دچار صدمه نشوند.

زمانی‍که کودک شروع به چهار دست و پا رفتن و راه رفتن می‌کند، والدین موظف هستند محافظت بیشتری را از او انجام دهند و او را از خطرات احتمالی دور نگه دارند.زمانیکه کودکان رشد می‌کنند و می‌آموزند که در کابینت یا مانند این‌ها را باز کنند و یا از جایی بالا بروند، با خطرات جدیدی رو به رو خواهند شد که شما باید از آن‌ها کاملا آگاه باشید. شما می‌توانید رفتار فرزند خود را زیر نظر بگیرید تا متوجه شوید چه رفتارهای خطرناکی از او سر می‌زند و تغییرات لازم را برای ایمنی کودک خود به کار گیرید. به عنوان مثال پریزهای برق را با درپوشی مناسب بپوشانید و از بسیاری از صدمات برق گرفتگی جلوگیری کنید زیرا کودکان به دلیل کنجکاوی، علاقه زیادی دارند که دست خود را داخل پریز برق فرو کنند.

اجاره آپارتمان مبله

ایمن‌سازی کودکان در برابر سوختگی

اطراف بخاری، مایکروویو، اجاق گاز و سایر وسایل گرمایشی باید پیش از پیش از فرزند خود مراقبت کنید. همچنین به این نکته توجه داشته باشید که نوشیدنی‌های داغ و حمام کردن فرزند خود با آب خیلی داغ می‌تواند سبب سوختگی پوست او شود، دمای آب گرم حمام نباید حداکثربیش از 50 درجه سانتیگراد باشد. شومینه خود را با قرار دادن نرده‌های حفاظ، امن کنید و از قرا دادن کبریت، فندک و حتی سیگار در دسترس کودکان خوددرای نمایید.

ایمن سازی خانه در برابر سقوط کودکان

- شما می‌توانید داخل اتاق چراغ‌های کم نوری را نصب کنید و یا یکی از چراغ‌های منزل را روشن بگذارید و شب‌ها مرتب به او سر بزنید.

-برای بالکن و پله‌های ساختمان از نرده‌های محافظ استفاده نمایید.

-حفاظ مخصوصی برای پنجره‌ها نصب نمایید تا از افتادن کودک از پنجره جلوگیری شود.

ایمن‌سازی کودک در برابر وسایل نوک‌تیز و مسمومیت:

-همیشه جعبه کمک‌های اولیه در خانه داشته باشید و تمام اعضای خانواده به جز کودک از مکان آن آگاهی داشته باشند.

-همیشه مواد شیمیایی، داروهای خانگی و سموم خانگی را در یک قفسه یا کابینتی قرار دهید که کودک شما به آن دسترسی نداشته باشد.

-وسایل نوک تیز مانند تیغ، چنگال، چاقو و قیچی را از دسترس کودکان دور نگه ‌دارید.

جلوگیری از غرق‌شدگی کودکان

در اطراف وان حمام، حوض، استخر و همچنین سطل آب باید مراقب فرزند خود باشید. ارتفاع کم آب نیز می‌تواند سبب خفگی گردد. از تجهیزاتی ایمنی مانند نصب حفاظ در اطراف حوض یا استخر خود استفاده کنید و حتما بعد از استفاده از آن‌ها آب داخل آن را خالی کنید.

جلوگیری از خفگی کودکان

در خانه وسایلی وجود دارند که ممکن است در گلوی فرزند شما گیر کنند یا دور گردن آن‌ها پیچیده شوند و موجب خفگی گردند. شما نباید اسباب‌بازی‌های نرم و لباس‌ها را روی تختخواب و یا کالسکه کودک قرار دهید. و همچنین وسایل ریزی مانند توپ‌های کوچک، بادکنک، پاک‌کن و ... را از اطفال دور نگه‌ دارید.

موارد مرتبط