انواع وام مسکن

این مورد را ارزیابی کنید
(30 رای‌ها)
انواع وام مسکن - 4.9 out of 5 based on 30 votes

با توجه به رشد قیمت خانه‎ها و همچنین کم بودن در آمد افراد، کمتر کسی پیدا می‌شود که توانایی خرید یک خانه به صورت نقد و بدون اتکا به وام‌های بانکی را داشته باشد.

وام‌های مسکن دارای انواع گوناگونی هستند که دریافت این وام‌های بانکی تبدیل به یکی از مهمترین مراحل برای خرید مسکن شده است و باعث رونق چشمگیر آن شده است.

نکته‌ای که برای دریافت وام مسکن باید در نظر داشته باشید این است که اگر زمان باز پرداخت وام‌ها افزایش یابد، میزان مبلغ کل برگشتی به بانک بیشتر می‌شود. بنابراین تا حد امکان زمان باز پرداخت را کوتاه تعیین کنید تا مشکلی پیش نیاید.

وام مسکن دارای چه انواعی است

اجاره سوئیت در تهران

دریافت وام برای خرید خانه اول

این وام به افرادی تعلق می‌گیرد که برای بار اول قصد خرید خانه یا خرید خانه نوساز را دارند. بدین منظور باید حساب سپرده باز کنند و به مدت 1 سال این دفترچه را نگاه دارند. مبلغ در نظر گرفته شده برای این اشخاص 80 میلیون تومان است و اگر شخص متقاضی متاهل باشد می‌تواند تا 160 میلیون وام دریافت کند. مبلغ دریافتی با سود 9 درصد در طی مدت 12 سال باید برگردانده شود.

 

دریافت وام برای بافت فرسوده

برای ساخت سازه در بافت‎های فرسوده این وام به افراد تعلق می‌گیرد. اگر ساختمان غیر صنعتی باشد، 20 میلیون و اگر واحدهای صنعتی باشد، 22 میلیون تومان است. در ابتدا مبلغ 10 میلیون تومان برای تحریب ساختمان فرسوده به متقاضی پرداخت می‌شود و سپس در طی 4 مرحله کل مبلغ به او پرداخت می‌شود.

اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران 

دریافت وام جعاله مسکن

برای تعمیر بخش‌هایی از خانه مانند سیستم لوله کشی، آشپزخانه و مانند اینها می‌توانید وام جعاله تعمیر را دریافت نمایید. اما برای قسمت‌های نیمه تمام ساختمان مانند کاشی‌ کاری‌ها، نرده کشی‎ها، سرامیک‎های نا تمام و غیره به دلیل این که جنبۀ تعمیری ندارند، باید وام جعاله تکمیلی دریافت شود.

به صورت کلی دریافت وام جعاله 5 میلیون تومان است که با نرخ 14 درصد در مدت 2 سال باید برگردانده شود و اگر متقاضی درخواست خود را برای بیش از 2 سال اعلام کند، سود برای برگشت پول 15 درصد می‌شود.

 

موارد مرتبط