شماره تماس:   09129618105 

انواع نما در ساختمان

این مورد را ارزیابی کنید
(16 رای‌ها)
انواع نما در ساختمان - 5.0 out of 5 based on 16 votes

امروزه در صنعت ساخت و ساز ساختمان و آپارتمان های بلند، جدا از امکانات بیشتر به فضای و نمای داخلی و خارجی یک ساختمان اهیمت داده می‌شود. هر چه این دو مدرن و زیباتر طراحی شوند، خریداران زیادی را به سوی خود جذب خواهند کرد.

نمای خارجی

نمای خارجی همان قسمت بیرونی ساختمان ها میباشد که در مدل های مختلفی مانند آجری، شیشه ای، سیمانی، شیشه‌ای و غیره طراحی و تزئین می کنند. امروزه نمای بیرونی ساختمان و برج ها بسیار دارای اهمیت میباشد.زیرا باید در برابر عواملی مانند باران های اسیدی مقاوم بوده و باعث افزایش استحکام ساختمان در برابر شرایط نا مناسب جوی و محیطی شود و عمر مفید یک ساختمان را افزایش دهد، و در عین حال نیز زیبا و شیک باشد.

اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران

نمای یک ساختمان خوب باید در برابر زلزله ، ضربه ، یخ زدگی ، آتش سوزی و همچنین ریزش مقاوم باشد. نمای ساختمان ها عایق صوتی به حساب می آیند، این ویژگی برای ساختمان هایی که در شهر های بزرگ ، در کنار مسیر گذر های اصلی و در کنار اتوبان ها ساخته شده اند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. نمای بیرونی ساختمان ، پوششی است که برای جدا کردن فضای داخلی و خارجی ساختمان استفاده می شود ، و در عین حال ارتباط بصری خوبی از فضای داخل ساختمان به فضای بیرون ایجاد می کند

در مناطقی که مشاورین املاک در زمینه اجاره به خصوص اجاره سوئیت در تهران مشغول هستند، افرادی که قصد کرایه منزلی را برای اسکان چند روزه دارند، بسیار به نمای بیرونی ساختمان اهمیت می ئهند.

 

انواع نماهای استفاده شده در ساختمان ها و آپارتمان ها

نمای سنگی

در چند دهه ی گذشته تا به امروز ، ماشین آلات استخراج و همچنین فرآوری سنگ های ساختمانی ، به طور چشمگیری پیشرفت کرده است. در این میان سنگی وجود دارد به نام تراورتن که در رنگ تنوع های جذابی دارد ، شامل طرح های زیبا و در عین حال بسیار طبیعی می باشد ، نصب بسیار آسانی دارد و به دلیل خللی که در پشت این سنگ وجود دارد باعث نفوذ ملات ماسه سیمان در آن شده و از جدا شدن از ساختمان جلوگیری می کند. پس به این دلایل طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. از جمله مزایایی که یک نمای سنگی با هر جنسی می تواند داشته باشد این است که در برابر رطوبت مقاوم است ، تغییر رنگ نمی دهد ، گرد و خاک را به خود جذب نمی کند و در رنگ و جنس انواع مختلفی برای آن ها وجود دارد و همچنین بسیار آسان ، مرتب و تمیز اجرا می شود.

 اجاره سوئی تدر تهران نمای بیرونی ساختمان و آپارتمان

نمای آجری

آجر به دلیل مزایای زیادی که دارد از زمان گذشته تا به امروز مورد استفاده ساختمان سازان قرار گرفته است. برای نماسازی توسط آجر ، آجرهای مخصوص و زیبایی برای نماسازی به رنگ های قرمز ، بهی و ... وجود دارند. از جمله مزایایی که یک نمای آجری می تواند داشته باشد این است که ثبات رنگ و تنوع زیادی دارد و همچنین در فضای مدرن زندگی شهری ، حس نوستالژیک ایجاد می کند که بسیارلذت بخش و جذاب می باشد. آجر وزن کمی دارد، نصب ، تعمیر و نگهداری آسانی دارند.

نمای شیشه ای

نمای تمام شیشه از دوران معماری مدرن مورد استفاده قرار گرفته است به دلیل این که ماشین آلات ساخت شیشه پیشرفت چشمگیری کرده است. از جمله معایبی که یک نمای شیشه ای می تواند داشته باشد این است که ضریب هدایت حرارتی زیاد سبب این امر می شود که انرژی زیادی برای سرمایش و گرمایش صرف شود و در نتیجه انرژی تلف می شود.

ولی با این حال دارای مزایایی هم می باشد ، باعث می شود دید بسیار کامل و یکپارچه ای از بیرون ساختمان به ساکنین داخل داده شود ، بار مرده ساختمان های مرتفع کاهش می یابد و به سرعت اجرا و ساخته می شود.

نمای سیمانی

نمای سیمان در رنگ ها و طرح های مختلفی وجود دارد و از مقاوم ترین و محکم ترین نماها می باشد که باعث حفظ استحکام و افزایش طول عمرساختمان می شود. از جمله معایبی که یک نمای سیمانی می تواند داشته باشد این است که سیمان به دلیل نداشتن خاصیت الاستیکی ، در اثر انقباض و انبساط ، باعث ترک برداشتن نمای ساختمان می شود و بعد از مدتی با جذب گرد و غبار به خود باعث می شود که زیبایی نما از بین برود.

ولی با این حال دارای مزایایی هم می باشد ، در زمان و هزینه صرفه جویی می شود ، به راحتی در دسترس است در نتیجه سرعت اجرای بالایی دارد. اگر به درستی و تمیز کار شود در دراز مدت دچار ریزش و پوسته شدن نمی شود.

نمای بتنی

اگر نیاز به ساختمانی با ساختاری بسیار قوی و محکم است ، استفاده از بتن بسیار پیشنهاد می شود. نمای بتنی شامل انواع بسیار و گوناگونی می باشد، سیمان سفید وزنی سبک اما بسیار سخت دارد و ماده ای بسیار با دوام و مقاوم در برابر آب و هوا می باشد ، که یکی از انواع خیلی جذاب و پر کاربرد آن است

اجاره سوئیت در تهران نمای بیرونی ساختمان

نمای سرامیکی

نمای سرامیکی از جمله نماهای بسیارپرکاربرد در کشور ما ایران می باشد. از جمله مزایایی که یک نمای سرامیکی می تواند داشته باشد این است که سرامیک قیمتی بسیارمناسب در طرح ها و رنگ های مختلف دارد، در برابر یخ زدگی مقاوم و همچنین ضد حریق می باشد.در مقابل دارای معایبی نیز می باشد، استفاده از نماهای سرامیکی به دلیل بازتاب زیاد نور در مکان های شلوغ و پر ازدحام مناسب نمی باشد.

موارد مرتبط