اشتباهات رایج در معاملات مسکن

این مورد را ارزیابی کنید
(20 رای‌ها)
اشتباهات رایج در معاملات مسکن - 4.8 out of 5 based on 20 votes

کارشناسان معاملات مسکن همواره تاکید دارند که خریداران، فروشندگان و مستاجران قبل از انجام هر معاملهای لازم است که به بایدها و نبایدهای آن آگاه شوند.

برخی از اشتباهات اگر چه ممکن است بسیار کوچک به نظر برسند اما می‌توانند پیامدهای منفی و زیان باری را در پی داشته باشند.

بعضی از این اشتباهات به دلیل داشتن تصورات نادرستی است که در میان افراد شکل گرفته و به دنبال میانبرهایی برای دریافت سود بیشتر هستند اما در واقع چیزی جز ضرر و زیان برای آنها نخواهد بود.

اجاره سوئیت در تهران

 

در حد بودجه خود باید معامله کنید

همیشه برای خود یه حد بودجه را در نظر داشته باشید و بیشتر از آن اقدام به انجام معامله نکنید و هیچ گاه این ریسک و آسب پذیری را برای آیندۀ خود قبول نکنید زیرا امکان دارد ضرر جبران ناپذیری را برای شما به وجود آورد ولی اگر توانایی لازم را دارید با برنامه ریزی و تفکر درست در ارتباط با آن اقدام به انجام آن کنید.


از انجام معاملات احساسی خودداری کنید

قبل از انجام هر کاری به خوبی به آن فکر کرده و تمام جوانب را بسنجید و یک برنامه‌ریزی دقیق و درست برای آن داشته باشید. اگر به این موارد بی توجه باشید و بر اساس احساس خود تصمیم گیری کنید، زیان زیادی خواهید دید و امکان ازدست رفتن سرمایۀ شما وجود دارد. بنابراین هیچ گاه به احساسات توجهی نکنید و طمع برای کسب سود بیشتر را از خود دور نگاه دارید.

 

تفسیرهای درستی از وضعیت بازار داشته باشید

بین تفسیر و تجربه شما باید هماهنگی وجود داشته باشد. تفسیر نادرست می‌تواند نشات گرفته از علم و دانش محدود شما در آن زمینه باشد. شما باید بدانید که تجربه و بینش برای تفسیر خبرها بسیار مهم و ضروری می‌باشد و تا هنگامی که در این زمینه خبره نشده‌اید و توانایی درک شرایط بازار را ندارید از افراد متخصص کمک بگیرید و از انجام معامله‌های پر ضرر خودداری کنید.


به پيش بيني و نظرات ديگران اعتماد نكنيد

شما هرگز نباید مطیع نظرات دیگران باشید و یا از آنها الگو برداری کنید، زیرا در صورت متضرر شدن این خود شما هستید که باید پاسخگوی شرایط باشید بنابراین همیشه با فکر و منطق و تحلیلهای خود پیش روید و این تفکر را نداشته باشید که اگر به سرعت اقدام به خرید مسکن نکنید، در ماه‌های آینده متضرر می‌شوید و یا ملک مورد نظر را خود پیدا نمی‌کنید. شما باید کاملا محتاط باشید و هیچ وقت تابع دیگران نباشید. 

موارد مرتبط