اشتباهات رایج در معاملات مسکن

این مورد را ارزیابی کنید
(21 رای‌ها)
اشتباهات رایج در معاملات مسکن - 4.8 out of 5 based on 21 votes

کارشناسان معاملات مسکن همواره تاکید دارند که خریداران، فروشندگان و مستاجران قبل از انجام هر معاملهای لازم است که به بایدها و نبایدهای آن آگاه شوند.

برخی از اشتباهات اگر چه ممکن است بسیار کوچک به نظر برسند اما می‌توانند پیامدهای منفی و زیان باری را در پی داشته باشند.

بعضی از این اشتباهات به دلیل داشتن تصورات نادرستی است که در میان افراد شکل گرفته و به دنبال میانبرهایی برای دریافت سود بیشتر هستند اما در واقع چیزی جز ضرر و زیان برای آنها نخواهد بود.

اجاره سوئیت در تهران

اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران

 

در حد بودجه خود باید معامله کنید

همیشه برای خود یه حد بودجه را در نظر داشته باشید و بیشتر از آن اقدام به انجام معامله نکنید و هیچ گاه این ریسک و آسب پذیری را برای آیندۀ خود قبول نکنید زیرا امکان دارد ضرر جبران ناپذیری را برای شما به وجود آورد ولی اگر توانایی لازم را دارید با برنامه ریزی و تفکر درست در ارتباط با آن اقدام به انجام آن کنید.


از انجام معاملات احساسی خودداری کنید

قبل از انجام هر کاری به خوبی به آن فکر کرده و تمام جوانب را بسنجید و یک برنامه‌ریزی دقیق و درست برای آن داشته باشید. اگر به این موارد بی توجه باشید و بر اساس احساس خود تصمیم گیری کنید، زیان زیادی خواهید دید و امکان ازدست رفتن سرمایۀ شما وجود دارد. بنابراین هیچ گاه به احساسات توجهی نکنید و طمع برای کسب سود بیشتر را از خود دور نگاه دارید.

 

تفسیرهای درستی از وضعیت بازار داشته باشید

بین تفسیر و تجربه شما باید هماهنگی وجود داشته باشد. تفسیر نادرست می‌تواند نشات گرفته از علم و دانش محدود شما در آن زمینه باشد. شما باید بدانید که تجربه و بینش برای تفسیر خبرها بسیار مهم و ضروری می‌باشد و تا هنگامی که در این زمینه خبره نشده‌اید و توانایی درک شرایط بازار را ندارید از افراد متخصص کمک بگیرید و از انجام معامله‌های پر ضرر خودداری کنید.


به پيش بيني و نظرات ديگران اعتماد نكنيد

شما هرگز نباید مطیع نظرات دیگران باشید و یا از آنها الگو برداری کنید، زیرا در صورت متضرر شدن این خود شما هستید که باید پاسخگوی شرایط باشید بنابراین همیشه با فکر و منطق و تحلیلهای خود پیش روید و این تفکر را نداشته باشید که اگر به سرعت اقدام به خرید مسکن نکنید، در ماه‌های آینده متضرر می‌شوید و یا ملک مورد نظر را خود پیدا نمی‌کنید. شما باید کاملا محتاط باشید و هیچ وقت تابع دیگران نباشید. 

موارد مرتبط