شماره تماس:   09129618105 

اخذ حکم تخلیه منزل

این مورد را ارزیابی کنید
(27 رای‌ها)
اخذ حکم تخلیه منزل - 4.9 out of 5 based on 27 votes

بین موجر و مستاجر قراردادی نوشته می‌شود که شامل قوانینی خاص است که هر دو طرف به آن‎ها متعهد هستند و رعایت کردن آن‌ها لازم و ضروری است

 تا هنگامی که هر دو به تعهدات خود پایبند باشند، قرارداد برقرار است و هیچ مشکلی به وجود نمی‌آید. اما گاهی در صورت عدم رعایت بندهای قرارداد توسط مستاجر، مالک مجبور به گرفتن حکم تخلیه می‌شود و در چنین شرایطی صاحب‌ خانه موظف است پول پیش یا ودیعه‌ای که دریافت کرده است را به او بازگرداند و همچنین رسید پرداخت آن را به مراکز مربوطه ارائه دهد.

اجاره سوئیت در تهران

حکم تخلیه را در چه زمانی می‎توان گرفت

 

-مستاجر بدون هماهنگی با صاحب خانه، آن را به شخص دیگری انتقال داده است و یا تعداد بیشتری افراد بدون اطلاع موجر در ساختمان ساکن هستند.

- مدت سه ماه از سکونت وی در خانه می‌گذرد ولی اجاره بهای خود را پرداخت نکرده است.

-گاهی پیش می‎آید که با وجود به اتمام رسیدن مدت زمان اجاره، مستاجر همچنان در ملک میماند و از تخلیه کردن آن خودداری می‌کند.

در چنین شرایطی موجر می‌تواند اقدام به گرفتن حکم تخلیه از مراکز قانونی کند. اگر قرارداد به صورت رسمی نوشته شده باشد، مالک باید ابتدا به اداره ثبت اسناد مراجعه کند و حکم تخلیه را اخذ نماید و سپس به دفتر اسناد رسمی که قرارداد در آن بسته شده، مراجعه کند.

نکات عقد قرارداد آپارتمان

برای توقف حکم تخلیه از سوی مستاجر چه اقدامی باید صورت گیرد

 

حکم صادر شده بعد از 48 ساعت به مستاجر ابلاغ می‌شود وبا توجه به اینکه فرصتی 72 ساعته به مستاجر برای تخلیه منزل داده می‌شود و فرصتی کافی برای توقف حکم تخلیه ندارد اما ادعا می‌کند که قرارداد اجاره‌نامه تمدید شده است و یا مدعی می‌شود سندی که مالک به منظور دریافت حکم تخلیه ارائه داده است، جعلی می‌باشد و صحت ندارد، در چنین شرایطی مستاجر باید درخواست دادرسی فوری دهد که ادعاهایش بررسی و به آن رسیدگی شود و هیچ نیازی به ارائه داد خواست نیست.

موارد مرتبط