آپارتمان نشینی و مشکلات اجتماعی

این مورد را ارزیابی کنید
(22 رای‌ها)
آپارتمان نشینی و مشکلات اجتماعی - 5.0 out of 5 based on 22 votes

 امروزه با افزایش و رشد بسیار سریع جمعیت در کشور و گسترش یافتن فرهنگ شهرنشینی، بسیاری از افراد و خانوارها به سمت زندگی در تهران روی آورده‌اند.

بدنبال همین موضوع باعث شده است که برخی مشکلات اجتماعی فرهنگی و زندگی آپارتمان نشینی به خصوص در شهر تهران بسیار زیاد شوند و خیلی از خانوارهای مهاجر نتوانند خودشان را با این فرهنگ همسو کنند.

اجاره آپارتمان مبله

مواردی که باعث ایجاد مشکلات اجتماعی و آپارتمان نشینی شهری شده است

شهر تهران که جزء استان پایتخت میباشد، از مهاجر پذیری، رشد بالای جمعیت و پیشرفت در مشاغل مختلف نسبت به دهه های اخیر، خانوارها از استان های دیگر، شهرها و روستاها به این شهر پایتخت نشین مهاجرت می کنند که خود باعث بروز مشکلات اجتماعی می شود.

 اجاره آپارتمان مبله در تهران

تقاضا بالای مسکن و بالا بودن قیمت ها

از اصلی مواردی که میتوان به آن اشاره کرد، از یک سو تقاضای بالای مسکن از سوی افراد به خصوص افرادی که ازدواج و زندگی تازه‌ای را شروع کرده اند و از سویی دیگر کمبود زمین های ملکی، عدم فروش توسط زمین داران و بالا بودن قیمت آن و باعث شده است که کمتر شخصی به فکر ساخت و ساز آپارتمان و ساختمان باشد تا از فروش واحدهای آن تقاضا را کمتر کند و حتی خیلی از افرادی که در کار ساخت و ساز هستند، در استفاده از اسکلت فلزی و بتنی ساختمان و هزینه ها مردد می شوند. همین امر موجب شده که خانوارها اجاره آپارتمان در تهران را برگزینند.

 اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران

 عدم تحقیق توسط خانوارهای مهاجر

از مهمترین و اصلی ترین مشکلاتی که افراد مهاجر به شهر تهران دارند، عدم آشنایی آنها با این شهر بزرگ میباشد. زیرا بدون اینکه بخواهند درباره قیمت های خرید و اجاره مسکن، مخارج و هزینه های شهرنشینی تحقیق کنند، سریعا مهاجرت می کنند و با عدم توانایی خرید مسکن روبرو می شوند و سرانجام مجبور هستند زندگی در آپارتمان و یا خانه اجاره ای را برگزینند.

 اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران

 عدم وفق دادن با فرهنگ شهرنشینی در تهران

برخی افراد به این باورند که فرهنگ اجتماعی و زندگی در شهر تهران مانند شهر خودشان است. بعد از اینکه مهاجرت می کنند با مشکلات فراوانی روبرو می شوند و متوجه می شوند زندگی شهرنشینی با آنچه که تصور داشتند، فاصله بسیار زیادی دارد. از طرفی بعضی خانواده به فرهنگ شهر خودشان پایبند می شوند و همین عدم وفق دادن با فرهنگ شهرنشینی باعث می شود، دوباره به شهرهای اطرف تهران مهاجرت کنند.

 اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران

موارد مرتبط