شماره تماس:   09129618105 

آپارتمان نشینی

این مورد را ارزیابی کنید
(18 رای‌ها)
آپارتمان نشینی - 5.0 out of 5 based on 18 votes

در این روزها دیده می شود که تقاضا برای اجاره آپارتمان در تهران و به طور کلی آپارتمان نشینی به طور چشمگیری افزایش یافته است. بنابراین لازم است اصول و قوانین آپارتمان نشینی را بشناسیم.

 

آپارتمان نشینی

آپارتمان نشینی جز زیر شاخه ای از روابط اجتماعی شده است که باید تابع قانون های اجتماعی باشد. اوقات مهم زندگی افراد مانند درس خواندن، استراحت و ... در خانه شکل می گیرد. پس لازمه این است که تمام ساکنین دریک ساختمان برای آرامش یک دیگر تلاش کنند و لازم است این موضوع را پذیرا باشیم که آپارتمان ملک شخصی ما نمی باشد و نسبت به واحدهایی که در ساختمان هستند دارای شریک می باشیم. همچنین برای حفظ امنیت در ساختمان و منزل خود باید کوشا باشیم.

اجاره سوئیت در تهران

فرهنگ آپارتمان‌ نشینی:

اجاره

همان ابتدای اقامت در منزل خود باید مکان پارک خودرو و همچنین محل انباری خود را طبق سند یا قولنامه ای که در دست دارید شناسایی نمایید و از اشغال کردن محل پارکینگ و انباری سایرین در هر زمان و به هر دلیل جدا خودداری نمایید.

در راهرو و یا کنار پنجره ها صحبت نکنید که به دور از ادب است و آرامش دیگران را سلب می کند.

اگر مراسمی دارید که تا دیر وقت ادامه دارد و سر و صدای زیادی تولید می شود باید تمام همسایگان را در جریان بگذارید و کسب اجازه نمایید .

یک مدیر برای ساختمان طبق توافق همگان انتخاب نمایید و همیشه در جلسه های عمومی ساختمان  حضور داشته باشید و در صورت بروز مشکلات ساختمان جر و بحث و توهین نکنید و با رعایت ادب و احترام به حل مشکل اقدام نمایید.

 شارژ ماهیانه را سر موقع پرداخت نمایید.

اگر بچه ای کوچک در منزلتان دارید ، مراقب باشید که بازی و دویدن او در خانه باعث مزاحمت برای سایرین و به خصوص همسایه طبقه پایین تر شما نشود و از این طریق به او رعایت حقوق دیگران هم آموزش دهید .

برای داشتن محیطی سالم و کاملا بهداشتی به دور از هر نوع آلودگی از ریختن زباله در راه پله، راهرو، پارکینگ، حیاط جدا خودداری فرمایید و به فرزندان خود نیز آموزش دهید.

صدای رادیو، تلویزیون و موسیقی فقط باید در قسمت اختصاصی منزل شما شنیده شود .

نکات ضروری برای داشتن امنیت بیشتر:

برای داشتن آپارتمانی امن و ایمن که در برابر خسارت های احتمالی در امان باشید لازم است که منزل در برابر حادثه های غیر مترقبه بیمه باشد.

درب خانه باید حتما چشمی داشته باشد و در قسمتی نصب شود که تمام افراد خانه به آن دسترسی داشته باشند و به راحتی از آن استفاده نمایند .

بعد از تحویل خانه از صاحب ملک حتما قفل ها را تعویض نمایید و با خیالی آسوده در منزل خود زندگی کنید و خود را از فکر این موضوع که احتمال دارد کلید خانه دراختیار فردی دیگر به جز صاحب خانه باشد، خلاص کنید و حتما نزد یک کلید ساز قابل اطمینان بروید.

درب منزل خود را روی همگان باز نکنید و از این طریق این موضوع را به کودکان خود هم آموزش دهید.

جهت امنیت بیشتر در خانه حفاظی آهنی با قفلی محکم و مطمئن نصب نمایید .

روی زنگ آیفون خود فقط نام خانوادگی خود را قرار دهید و از ذکر نام کوچک خود خودداری کنید .

ساختمان بهتر است نگهبان داشته باشد ، در غیر این صورت از محکم و خوب بودن تمام قفل های ورودی و خروجی ساختمان مطمئن شوید .

برای امنیت هنگام ترک خانه ، از چراغ های زمان دار استفاده نمایید تا در زمان های مشخصی روشن و خاموش شوند و سایر افراد از نبود شما مطلع نشوند .

مامورهای تبلیغاتی، تراکت های تبلیغاتی را بین درب خانه ها می گذراند، در صورتی که در خانه نیستید از یک شخص مطمئن تقاضا کنید که این تراکت ها و برگه ها را از لای درب منزل شما جمع کند. زیرا تجمع آن ها باعث می شود سایرین متوجه خالی بودن منزل شما شوند. اگر اشتراکی در مجله یا روزنامه های هفتگی یا ماهانه دارید، سعی کنید جلوی درب منزلتان مکانی را درست نمایید تا مامورین مجلات و روزنامه شما را داخل آن قرار دهند، به این ترتیب جلوی درب منزل شما مرتب می ماند و توجه دیگر افراد را به خود جلب نخواهد کرد.

در هنگام عزیمت به سفر، چمدان و وسایل را در زمانی مناسب به داخل ماشین ببرید که باعث جلب توجه دیگران نشود مانند ساعات ابتدایی صبح و ساعاتی که عبور و مرور کمتر می باشد . اگر این کار را در جلوی چشم دیگران و برای دقایقی طولانی انجام دهید، به سارقین و افراد سود جو اطمینان خاطر می دهید که منزل شما برای یه مدت نسبتا طولانی خالی می باشد.

در هنگام سفر دقت نمایید که اگر در منزل شما پنجره ای رو به خیابان و یا راهرو وجود دارد که باعث می شود صدای تلفن شما به گوش برسد ، صدای تلفن را حتما کم نمایید و در جایی بگذارید که صدای آن برای دیگران قابل شنیدن نباشد ، زیرا زنگ تلفن وقتی بی پاسخ است نشان دهنده خالی بودن خانه می باشد.

برای کاهش سرقت های احتمالی از جا کفشی های مناسب در داخل منزل خود استفاده نمایید و از قرار دادن کفش یا جا کفشی خود در راهرو و جلوی درب منزلتان پرهیز نمایید .

موارد مرتبط

  • راهکارهای ضد صدا کردن آپارتمان

    امروزه زندگی‌ها مدرن شده‌اند و انواع ابزارهای سرگرمی و پر سروصدا در خانه همه یافت می‌شود. همچنین سروصداهایی مانند بالا و پایین رفتن همسایگان از پله‌ها و یا مواردی شبیه به این، از طریق دیوارهای منزل شنیده می‌شوند و بسیار آزاردهنده هستند.