آبشار سمیرم

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
آبشار سمیرم - 5.0 out of 5 based on 2 votes
  1.  

تهران مبله 724 در این مقاله بار دیگر به استان فرهنگی تاریخی اصفهان رفته تا یکی دیگ از جاذبه های دیدنی و زیبای این استان را به علاقمندان و گردشگران همیشگی و متقاضیان ارجمند اجاره روزانه آپارتمان مبله در تهران معرفی نماید.ما در این مقاله به معرفی آبشار زیبای سمیرم در استان اصفهان می پردازیم.

معرفی آبشار سمیرم

آبشار سمیرم یکی از آبشارهای زیبای و دیدنی ایران، محسوب می شود که در چهار کیلومتری شرق شهر سمیرم و در صد و شست کیلومتری جنوب شهر اصفهان، در اعماق تنگه‌ ای به نام تنگه سمیرم، با محیطی سنگی قرار گرفته است. این آبشار با همه زیبایی های خود و طبیعت سبز و کوهستانی اطراف خود در فصول گرما مخاطبین و علاقمندان زیادی را به خود جذب نموده است.

ارتفاعات زاگرس دارای زیبایی های خیره کننده ای می باشد که یکی از جذاب ترین آنها آبشار سمیرم است. در واقع می توان آبشار سمیرم را عروس زیبای رشته کوه های زاگرس دانست که ارتفاع این آبشار ۳۵ متر می باشد. همچنین در اطراف این آبشار محل هایی برای استراحت و اقامت گردشگران، همانند اجاره سوئیت در تهران در نظر گرفته شده است. منطقه آبشار سمیرم دارای آب و هوای بسیار سردی می باشد، به طوری که در تابستان نیز شب های سردی دارا می باشد.

آبشار سمیرم

 

 

اگرچه فصل بهار و اوایل تابستان بهترین زمان برای دیدن از این آبشار می باشد اما در این فصول به دلیل شلوغی بیش از حد مسافران و گردشگران احتمالا جایی برای نشستن روی نیمکت ها پیدا نشود و صدای زیبای خروش آبشار در سر و صدا و شلوغی های گردشگران و بازدید کنندگان گم می شود. اما در فصل زمستان به دلیل خلوت بودنش می توان نهایت استفاده را از آن برد و با آرامشی وصف نشدنی گوش به خروش آن نواخت. البته سردی زیاد و همچنین بارش برف و باران می تواند این امر را غیر ممکن سازد.

موارد مرتبط